×
Hledat v našem blogu

Wellness pro Vaše záhony

Slyšeli jste už někdy o tom, že existuje wellness i pro Vaše záhony? Pokud se Vám některé Vaše záhony či Vaše trávníky nelíbí, je čas tyto plochy zotavit. Nejdříve je nutné je pořádně vyčistit a dopřát jim trochu klidu, aby nabraly nové síly na další rok. Aby tato místa nezela prázdnotou, doporučujeme na ně vysít tzv. zelené hnojivo.

Zelené hnojivo je tvořeno semínky, která se rychle rozkládají. Mezi tyto semínka patří jetel, vlčí bob, hořčice či svazenka. Jedná se o rostliny s krátkou vegetační dobou. Zelené hnojivo má pro Vás i pro Vaši půdu nespočet výhod. Kypření půdy, chrání půdu před hutněním a vytváří humus, který obohacuje půdu o důležité živiny. A nakonec největší výhoda pro Vás, Vaše záhony nebudou prázdné, ale budou Váš obšťastňovat pestrobarevnými květy, na kterých bude radost koukat.

Po odkvětu rostlin je nutné květy zapracovat do půdy a dát pozor, aby se nám rostliny nevysemenily. Způsobilo by to to, že další rok bychom nemohli místo využít pro naši vysněnou zeleninu, ale místo toho, bychom na záhoně měli opět rostliny tzv. zeleného hnojiva.

Jak tedy začít? Nejlépe na konci srpna či na začátku září odstraňte všechny původní odkvetlé rostliny spolu s jejími zbytky. Půdu navlhčíte a s výsevem můžete začít. Rostliny poté posečeme a dobře zapravíme do půdy.

Jedná se o levný a navíc ne příliš pracný trik, který se používá už pradávna.

Tip: Pokud máte na záhonu haďátky, vysejte měsíček lékařský!

Tag: Zahrada
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se