×
Hledat v našem blogu

Neobvyklá květina v zahradě? Pěstujte různé kultivary liliochvostce

Chybí-li vaší zahrádce výrazná, neobvyklá rostlina, tak právě pro vás, je eremurus z čeledi liliovitých to pravé. Je plně mrazuvzdornou trvalkou s nezvykle vysokým jednobarevným květenstvím. Šlechtěním však vznikly i barevně kombinované květy.

Původem pochází z okrajů pouští v Asii. Dorůstá výšky až 120 cm, některé druhy až 300 cm. V našich končinách se používá i český název liliochvostec, pouštní jehla a podobně. Květy se na rostlině objevují v červnu až v červenci.

Jedná se o rostliny vytrvalé s křehkými hlíznatými kořeny zajímavého vzhledu (připomínají mořskou hvězdici). Při výsadbě musíte být více než opatrní - hlízky jsou opravdu velice křehké. Jestliže i omylem ulomíte centrální výběžky, jiné již nenarostou. Silný stonek se tyčí z přízemní růžice úzkých listů a je zakončen hustým hroznem drobných květů, žlutých, bílých, oranžových nebo růžových. Květy voní nahořklou medovou vůní.

Liliochvostec Pinokkio

Tato rostlina původem z oblasti střední Asie je zvyklá na suché a sluneční podnebí. Dorůstá do výšky až 150 cm a kvete od června do července sytě oranžovými květy. Jedná se o mrazuvzdornou rostlinu, která dobře odolává vyšším povětrnostním vlivům.

Liliochvostec himálajský

Tato mrazuvzdorná rostlina dosahuje výšky až 150 cm a kvete od května do července. Má výrazné jednobarevné květy bílé barvy. Typická je pro rostlinu mohutná růžice listů, která může být dlouhá až 60 cm.

Liliochvostec Moneymaker

Jedná se o odrůdu původem z horských oblastí střední Asie. Díky tomu velmi dobře odolává suchu. Dosahuje výšky 150 cm a vysoké květenství žluté barvy se objevuje v průběhu června a července

Liliochvostec Romance 

Tato exkluzivní odrůda zaujme nejen svou výškou, ale také svými květy. Dosahuje výšky 100–150 cm a kvete od května do června. Hvězdicovité květy mají lososově růžovou barvu, na kterou lákají medonosný hmyz.

Liliochvostec úzkolistý Robustus 

Odrůda původem ze střední Asie se se svou výškou 150–200 cm stane dominantou vaší zahrady. Kvete od května do července dekorativními květy bílé barvy. Ty jsou vhodné i k řezu.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se