×
Hledat v našem blogu

Oblíbené podzimní cibuloviny

Nyní je nejvyšší čas vysazovat cibule oblíbených sněženek, bledulí, talovínů či čemeřice. Existuje také řada dalších krásných podzimních cibulovin dostupných v různých barevných, tvarových i výškových varietách, které nás svými květy potěší v průběhu celého jara. 

Hyacinty (Hyacinthus)
Hyacinty lze zakoupit rychlené ještě během zimy. Jejich květy jsou zbarvené do různých pastelových odstínů. Pěstují se volně v záhonech, můžete je tam přesadit i po odkvetení z nádob. Rychlené hyacinty najdou uplatnění i v interiéru na chodbách, v kuchyních, halách, potřebují jen světlo, dostatek vláhy a rosení květů.

Krokusy (Crocus)
Jsou jedny z nejkrásnějších jarních cibulovin nejen na záhoně. Rychlené je lze koupit již koncem zimy, aby však krásně rozkvetly, potřebují nejen dostatek světla, ale hlavně vlhko. Substrát musíte tedy udržovat vlhký – pozor však na přemokření (nedostatek vláhy a suchý vzduch způsobují zasychání květních poupat, případně jejich nerozkvetení). V interiéru se jim bude nejlépe dařit v chladnějším prostředí chodeb, hal a verand. Jestliže se bude teplota venku pohybovat kolem nuly, rychleným krokusům se bude dařit i v exteriéru.

Modřence (Muscari)
Tmavě modré či bílé protáhlé šišky zná snad každý, ať už jako rostlinu rostoucí ve volné půdě, tak rychlenou v květináči. Dobře roste v zahradnickém substrátu při pravidelném zavlažování, upřednostňuje chladnější prostory v interiéru.

Pryskyřníky (Ranunculus)
Původní je žlutokvětá varianta, dnes již však můžete vybírat z pestré škály barev díky šlechtění. Dočasně se můžou pěstovat i v interiéru. Vyhovuje jim slunné nebo polostinné stanoviště, pravidelně je musíme zavlažovat a odstraňovat jim odkvetlé květy. Někdy je lepší počet květů na stonku zredukovat, protože se pod jejich tíží mohou zlomit. Rostlinám škodí suchý vzduch a přetopená místnost. Máte-li tedy rozkvetlé rostliny v interiéru, soustřeďte je na nejchladnějším a současně dobře větraném místě bytu.

Narcis (Narcissus)
Stejně jako výše jmenované cibuloviny, jsou i narcisy často rychleny. Vybírat můžete z různých barevných provedeních. Venku na záhoně jim vyhovuje vlhká, ale ne přemokřená půda. Stejně tak i v interiéru, místnost musí být navíc dobře větraná. Při pravidelném zavlažování jim nebude vadit ani místnost se sušším vzduchem.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se