×
Hledat v našem blogu

Jak se postarat na podzim o trávník, aby i na jaře dělal radost

Září a říjen je období, kdy by se měl začít připravovat trávník na zimu. Nepřipravíte-li jej dobře, bude na jaře plný plísně a jeho celková regenerace po chladných měsících potrvá déle.

1. pokračujte v sečení
Přestože jsou již chladná rána, díky pravidelnému dešti a stále příznivým teplotám trávník intenzivně roste i v tomto období. Pořád je tedy nutné trávník pravidelně sekat a posečenou trávu odklízet. Před zimou nesmí trávník zůstat přerostlý! Byl by více náchylný k chorobám a plísním.

2. uklízejte spadané listí
Listí je nutné pravidelně odklízet, trávník se tak chrání před nebezpečím plísní a chorob.

3. odstraňte plevel
Pokud se na vašem trávníku přes léto rozšířily plevele, zbavte se jich manuálně, vytrháváním, nebo můžete použít selektivní herbicid.

4. trávník provzdušněte
Provedením vertikutace (provzdušněním) umožníte trávníku opětovně dýchat a správně růst. Travní drn se provzdušní, vyčistí od travní plsti a mechu.

5. dosev
Pokud jsou v trávníku po horkém létě poškozená místa, či je-li trávník řídký, nezapomeňte na jeho dosev. Použijte regenerační travní směs nebo travní směs použitou při založení trávníku.

6. hnojení
Na podzim již trávník nehnojte klasickými trávníkovými hnojivy s vysokým obsahem dusíku (N), ale použijte podzimní hnojiva s vyšším podílem draslíku. Ty podpoří kořenový systém a stávající rostliny vyzrají a zesílí. Trávník tak lépe přežije náročné zimní období.

Tag: Trávník
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se