×
Hledat v našem blogu

Exotické rostliny do květináče

Většinou jde o choulostivé krásky, které je ideální pěstovat v nádobách, protože naši zimu by venku nejspíše nepřežily. Na zimu je musíme přestěhovat do chodby, garáže či zimní zahrady. Za trochu péče se ale odvděčí záplavou barevných květů. A kvetou prakticky po celé léto…. 

Bugenvilea (Bougainvillea)

Bougenvilea je nádhernou tropickou až subtropickou liánou, která pochází z Jižní Ameriky. Rostlina není mrazuvzdorná, proto ji doporučujeme v zimních měsících přesunout do místnosti. Každý květ této rostliny zdobí tři barevné, lehounké a téměř průsvitné listeny podobné křídlům motýla, které ho obklopují. V parném létě rostlina vyžaduje dostatek vláhy, jelikož odpařuje velké množství vody. Na zahradě jí v letních měsících vybereme místo chráněné před deštěm. Nezapomínáme též na hnojení, konkrétně pak fosforečná hnojiva. 

Juka vláknitá (Yucca filamentosa)

Pokud hledáte nenáročnou a vysoce mrazuvzdornou rostlinu, která bez úhony snese naše zimy, pak je Juka vláknitá jasnou volbou, jelikož snáší bez potíží mráz i více než -25 °C. Pro svůj příznivý růst a vývoj však vyžaduje velmi světlé místo, nejlépe se jí daří na plném slunci. Ideální je lehká, propustná, hlinitopísčitá půda s velice dobrou drenáží, kde se nebude držet voda. Juka vyžaduje spíše sušší prostředí, proto ji zaléváme pouze mírně. 

Ibišek (Hibiscus) 

Ibišekmá kalichovitě červené, růžové či žluté a nepřehlédnutelné květy a každým rokem kvete bohatěji. Nejvhodnějším místem pro pěstování je slunečné stanoviště. Vyžaduje pravidelné hnojení i zálivku. Zpočátku vegetace je ibišek vhodné přihnojovat přípravky s vyšší koncentrací dusíku, v létě pak sáhněte spíše po fosforečných hnojivech

Marhaník, granátovník (Punica granatum)

Granátovník neboli Marhaník je krásný keř či malý stromek, jehož krásné červené květy mají dekorativní vzhled. Je možné si vypěstovat i vlastní úrodu granátových jablíček. Od jara do podzimu jej necháme venku na terase nebo na zahradě v dostatečně velké nádobě. V zimních měsících jej přeneseme domů, protože vyžaduje bezmrazé přezimování s teplotami od 5 do 10 °C, a i přes to, že vydrží i ve tmě, měl by mít i přes zimu dostatek světla

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se