×
Hledat v našem blogu

Abeceda bylinek – moringa olejodárná

Původně pochází z oblasti jižního úpatí pohoří Himálají. Rozšířila se však již dávno na celý indický subkontinent, do Arábie a Afriky včetně Madagaskaru, nyní se její nejrůznější kultivary pěstují v teplých oblastech (s tropickým a subtropickým podnebím) téměř po celé zeměkouli.

V přírodě roste ve tvaru stromu s kmenem hnědé barvy o síle až 30 cm do výšky cca 12 m, má visící větve a řidší neuspořádanou korunu. Pro snazší pěstování ji lze seřezávat i na výšku 1 m, nové větve dobře obráží. Roste velmi rychle, až 3 m za rok, kvete již ve 2 létech. V závislosti na místních podmínkách je opadavá nebo stálezelená. Na okrajích kořenů má hlízy, které ji pomáhají překonávat suchá období. Květy jsou oboupohlavní krémově bílé (ty mladé) nebo nažloutlé (starší) s medovou vůni a velké asi 2 cm. Bývají uspořádány v až 30 cm dlouhých latách. Plody se vyvíjejí asi 3 měsíce, jsou to podélně hluboce žebrovité mírně trojhranné tobolky tvaru lusku, v nichž je až 20 vysoce olejnatých semen, kulatých nebo trojhranných, velikých 1 až 1,5 cm.

Moringa olejodárná je většinou popisována jako ""víceúčelová"" plodina, ze které se dá všechno zužitkovat. V mnoha oblastech je důležitou součásti základní stravy. Listy jsou důležitou potravinou a jsou oblíbeny jako zpestření jídelníčku především v Indii a Africe. Jedí se syrové v salátech, vařené v polévkách a omáčkách. V období nadbytku se moriuchovávají sušením. Listy jsou zdrojem mnoha minerálů, vitamínů, bílkovin a proteinů. Obsahují například vitamín C nebo betakaroten, vápník, draslík a antioxidanty. Nezralé, ještě zelené lusky, jsou oblíbenou součástí jídelníčku zejména na indickém subkontinentu. Připravují se obdobně jako zelené fazolové lusky. Semena ze zralých plodů se praží. Jedí se podobně jako u nás ořechy. Olej, který zralá semena obsahují (až 40 %), se po vylisování používá v kuchyni, ale je i součástí kosmetických přípravků. Prášek z rozdrcených semen používají místní obyvatelé na vyčištění kalné vody. Stejně jako listy se používají i květy, přidávají se do polévek a omáček. Kořeny se používají v omezeném množství jako náhražka křenu. Obsahují jedovatý alkaloid spirochin, takže se musí konzumovat velmi opatrně. Z kůrystromů se vyrábí hrubé vlákno, ze kterého se zhotovují rohože a provazy. Větve z moringy jsou oblíbenýmkrmivem pro domácí zvířata, zejména velbloudy.

Moringa se v lidovém léčitelství používá při léčbě velké škály nemocí, kořeny se využívají při poruchách zažívání, proti břišním a střevním parazitům a jako lék na tlumení bolesti, semena mají protizánětlivé a antipyretické působení, listy se využívají u kurdějí, ostemomalacie, tlumení bolesti, horečce a vůbec při onemocnění horních cest dýchacích, či při hemoroidech. Květy mají povzbuzující a afrodisiakální účinek, ale na druhou stranu jsou nebezpečné, jelikož mohou vyvolat potrat. Používá se i míza z kmene, ta je využívána zejména u vředů.

"
Tag: Byliny
Podobné články

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se