Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Moringa olejodárná - Moringa oleifera - semena Moringy - 4 ks

1000416

Nové

Latinský název: Moringa oleifera

Moringa pochází z Afriky, a je považován za tzv. zázračný strom. Jedná se o rychle rostoucí, listy voní po medu. Při troše štětí, rostlina kvete už druhým rokem. Rostlina není mrazuvzdorná! Nejnižsí zimní teplota může být 8 - 15 stupňů. Moringa olejodárná je užitečný keř se širokým použitím. Prakticky skoro všechny části rostliny jsou použitelné. Rostlina plodí lusky, podobné naším fazolím. Jsou jedlé.

Zralá semena obsahují velké množství oleje, který je užitečná v kosmetice. V lidovém léčitelství se kořeny Moringy používají při poruchách zažívání, i jako lék tlumící bolest.

Listy jsou důležitou potravinou v Africe. Obsahují mnoho minerálů, vitamínů, bílkovin či proteinů. Listy se suší, poté rozdrtí na prášek a v této formě jsou podávany sportovcům i dětem jako doplněk stravy.

Více informací

67 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat moringu ze semínka?

Semínka moringy můžeme vysévat po celý rok. Doporučujeme semínka, co nejdříve po obdržení zasadit, ztrácí totiž rychle klíčivost. Nejdříve semínka namočte do vlažné vody na 48 hodin. Poté semínka vysejte do hloubky 1 - 2 cm. Substrát by měl být z kokosových vláken, nebo substrát pro pokojové rostliny nebo jiffy tablety. Substrát se udržuje neustále vlhký. Je dobré přimíchat trochu drenáže, perlitu či písku. Květináč postavte na slunné místo s teplotou 18 - 24 stupňů. Klíčení semen začíná po 4- 6 týdnech, ale i později. Stanoviště volíme suché, slunečné s písčitou půdou a pravidelnou zálivkou. Rostlinu nepřeléváme. Není mrazuvzdorná, přestává růst již při poklesu teplot pod 15°C. 

Související produkty

Podobné články

Abeceda bylinek – moringa olejodárná

Moringa - bylinka, kterou zvládne s trochu snahy vypěstovat každý

16 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu