×

Kategorie

Moringa olejodárná - Moringa oleifera - semena Moringy - 4 ks

×

Latinský název: Moringa oleifera

Moringa pochází z Afriky, a je považován za tzv. zázračný strom. Jedná se o rychle rostoucí, listy voní po medu. Při troše štětí, rostlina kvete už druhým rokem. Rostlina není mrazuvzdorná! Nejnižsí zimní teplota může být 8 - 15 stupňů. Moringa olejodárná je užitečný keř se širokým použitím. Prakticky skoro všechny části rostliny jsou použitelné. Rostlina plodí lusky, podobné naším fazolím. Jsou jedlé.

Zralá semena obsahují velké množství oleje, který je užitečná v kosmetice. V lidovém léčitelství se kořeny Moringy používají při poruchách zažívání, i jako lék tlumící bolest.

Listy jsou důležitou potravinou v Africe. Obsahují mnoho minerálů, vitamínů, bílkovin či proteinů. Listy se suší, poté rozdrtí na prášek a v této formě jsou podávany sportovcům i dětem jako doplněk stravy.

Číst víceShow less
67 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000416
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat moringu ze semínka?

Semínka moringy můžeme vysévat po celý rok. Doporučujeme semínka, co nejdříve po obdržení zasadit, ztrácí totiž rychle klíčivost. Nejdříve semínka namočte do vlažné vody na 48 hodin. Poté semínka vysejte do hloubky 1 - 2 cm. Substrát by měl být z kokosových vláken, nebo substrát pro pokojové rostliny nebo jiffy tablety. Substrát se udržuje neustále vlhký. Je dobré přimíchat trochu drenáže, perlitu či písku. Květináč postavte na slunné místo s teplotou 18 - 24 stupňů. Klíčení semen začíná po 4- 6 týdnech, ale i později. Stanoviště volíme suché, slunečné s písčitou půdou a pravidelnou zálivkou. Rostlinu nepřeléváme. Není mrazuvzdorná, přestává růst již při poklesu teplot pod 15°C. 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000416
Podobné články
Co ještě můžete potřebovat?
24 Kč s DPH
Boryt barvířský - prodej semen - Isatis tinctoria  Boryt barvířský je dvouletá léčivá rostlina s antibakteriálními účinky. Boryt barvířský obsahuje hlavně v listech modré barvivo nazývané borytová modř, patří tato...
Zákazníci také nakoupili
57 Kč s DPH
Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.osiva-semena.cz/639-stredne-palive druh: Capsicum Annuum Chilli Ember je dekorativní odrůda střední pálivosti původem z Mexika. Rostlina plodí velké...

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se