×
PPL Parcelshop

Kategorie

Moringa olejodárná - Moringa oleifera - osivo moringy - 4 ks

×

Moringa pochází z Afriky, a je považována za tzv. zázračný strom. Jedná se o rychle rostoucí rostlinu s listy, které voní po medu.

Při troše štětí, bude kvést již druhým rokem. Rostlina není mrazuvzdorná. Nejnižší zimní teplota může být 8–15 stupňů.

Moringa olejodárná je užitečný keř se širokým použitím. Prakticky skoro všechny části rostliny jsou použitelné. Rostlina plodí lusky podobné naším fazolím, které jsou jedlé.

Zralá semena obsahují velké množství oleje, který je užitečná v kosmetice. V lidovém léčitelství se kořeny Moringy používají při poruchách zažívání, i jako lék tlumící bolest.

Listy jsou důležitou potravinou v Africe. Obsahují mnoho minerálů, vitamínů, bílkovin či proteinů. Listy se suší, poté rozdrtí na prášek a v této formě jsou podávány sportovcům i dětem jako doplněk stravy.

Číst víceShow less
71 Kč s DPH 81 Kč
Skladem
Kód zboží:
1000416
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat moringu ze semínka?

Semínka moringy můžeme vysévat po celý rok. Doporučujeme semínka, co nejdříve po obdržení zasadit, ztrácí totiž rychle klíčivost.

Nejdříve semínka namočte do vlažné vody na 48 hodin. Poté semínka vysejte do hloubky 1–2 cm. Substrát by měl být z kokosových vláken nebo substrát pro pokojové rostliny, popřípadě jiffy tablety.

Substrát se udržuje neustále vlhký. Je dobré přimíchat trochu drenáže, perlitu či písku. Květináč postavte na slunné místo s teplotou 18–24 stupňů. Klíčení semen začíná po 4–6 týdnech, ale i později.

Stanoviště volíme suché, slunečné s písčitou půdou a pravidelnou zálivkou. Rostlinu nepřeléváme.

Není mrazuvzdorná, přestává růst již při poklesu teplot pod 15 °C

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000416

Parametry

Výška
100 - 150 cm
Stanoviště
Slunečné
Možnosti pěstování
Doma
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Trvalky
Mohlo by se také hodit
8 produktů ve stejné kategorii
Dostupnost neznámá
63 Kč s DPH
Rostlina pepř černý, který známe hlavně jako koření z kuchyně se dá pěstovat i jako hezká dekorativní pokojová rostlina. Původně pepřovník pochází z východní Indie. Pepř se v našich podmínkách pěstuje jako pnoucí...

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se