×
Hledat v našem blogu

Tip na červencové výsevy

Léto je tu v plném proudu, ale ani to by neměl být důvod k zahálení na zahrádce. Právě v červenci je ideální doba na výsev semen brokolice. Vegetační doba brokolice, tedy čas od výsevu až po sklizeň, je u brokolice 90 dní. Brokolice sice není mrazuvzdorná, ale do prvních mrazů se ještě stačí sklidit.

Předtím, než vysejete semínka brokolice, musí se půda „vyčistit“. Doporučujeme do substrátu přidat maličko vápna a kompostu. Až budete mít půdu připravenou, semínka vyséváme v řadách, maximálně 2 mm hluboko. Doporučujeme semínka jen jemně zasypat substrátem. Hlavně proto, aby se semínka při dešti nevyplavila.

Pro úspěšnou úrodu brokolice je nutné udržovat substrát neustále, i v letních horkých dnech, vlhký. Až uvidíte na rostlinkách 4–6 lístků, nastává správný čas pro pikýrování. Opatrně vyjměte malé rostlinky ze substrátu a zasaďte s rozestupy 50–60 cm tak hluboko, že nejnižší lístky se budou dotýkat substrátu. Ideální stanoviště pro brokolici je místo chráněné před větrem, s dostatkem slunečních paprsků.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se