
Kurkuma růžová - Curcuma alismatifolia - hlízy...

Frézie plnokvětá fialová - Freesia - hlízy...

Sasanka vábná White Splendour - Anemone blanda...

Sadbový česnek Garpek - paličák - Allium...

Pithaya pochází ze střední Ameriky, pěstuje se však hlavně v Mexiku, Číně, Vietnamu a Izraeli.
V současné době se stalo dračí ovoce velmi populární, i když není úplně známé a je v našich obchodech spíše vzácné, protože se špatně transportuje.
Plody pithahayi, které se říká také pitaya nebo jahodová hruška, obsahují vitamín C, karoteny a železo, jsou nízkokalorické a je v nich velké množství vlákniny.
Jak si vypěstovat pithayi ze semínka?
Semínka vyséváme do písčitého substrátu. Pro uspíšení klíčení je vhodné semínka na pár hodin namočit ve vlažné vodě.
Tento plazivý a popínavý kaktus se nejlépe pěstuje ve skleníku, kde také dosáhneme rychlejšího plození a větších plodů.
Je nutné zajistit rostlině velmi vysokou vlhkost i vysoké teploty kolem 25–30 °C. Doba klíčení je kolem 4–6 týdnů, klíčení je nepravidelné a může trvat i déle. Je nutné být trpělivý.
Nejdříve se, prosím, přihlašte
Přihlásit se
Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží
Přihlásit se