×
PPL Parcelshop

Kategorie

Jedle Pindrow - Abies Pindrow - osivo jedle - 8 ks

×

Jedle Pindrow bývá také nazývána jako Jedle západohimalájská, jelikož pochází z této oblasti.

Jedná se o velký strom, který ve své domovině v Afganistánu dorůstá úctyhodných výšek.

Zde bývá často vidět spolu s Cedrem himalájským.

Číst víceShow less
45 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1001220
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat jedli ze semínka?

Semena jedle vyséváme na jaře nebo brzy na podzim do předem spařeného výsevního substrátu přímo na stanoviště. Před samotným výsevem musíme semena namočit na 24 hodin do vody a poté po dobu 30 dní stratifikovat v lednici.

Výsev provádíme do hloubky 1–2  cm. Doba klíčení je nepravidelná, pohybuje se od 1 do 2 měsíců, ale může být i delší. Záleží vždy na podmínkách pěstování.

Ideální stanoviště pro borovici je v polostínu nebo ve stínu. Půda by měla být propustnámírně vlhkávyživená humusem a ideálně mírně kyselá.

Pozor na přemokření, borovici vyhovuje spíše krátkodobé sucho

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001220
Mohlo by se také hodit
257 Kč s DPH

Altela je pomocný přípravek, který pasivním způsobem zabraňuje vzniku a následnému rozvoji houbových a bakteriálních chorob rostlin.

Složkami tohoto přípravku jsou přírodní enzymy, rostlinné extrakty a neživé bakterie, jež na povrchu rostliny vytvoří prostředí, které je pro patogenní organismy nevhodné.

Obsahuje též některé důležité stopové prvky, které napomáhají aktivovat obranné mechanismy rostlin: zinek a mangan.

Přípravek lze použít pro ošetření brambor, jahod, ovocných stromů, vinné révy a zeleniny. 

Přípravek je vhodný k užití v ekologickém zemědělství, pro bio farmu či bio zahradu. Na přípravek se nevztahuje žádná ochranná lhůta.

97 Kč s DPH

Sirné knoty jsou určené k síření skladových prostor či nádob.

Jedná se o desinfekční postup, který ničí zárodky plísní a jiných mikroorganismů, což zajistí delší trvanlivost skladované úrody ve sklepích a nádobách.

Knoty mají vysokou účinnost a manipulace s nimi je jednoduchá

V balení naleznete 40 ks knotů o velikosti 18 x 2 cm.

246 Kč s DPH

Ectovit je pomocný přípravek rostlinného původu, který je vhodný pro některé stromy pěstované podobně jako bonsaj. Funguje tak, že využívá pozitivních biostimulačních a biohnojivých účinků půdní houby Trichoderma harzianum ve spojení s mykorhizou

Jeho použitím se vytvoří symbióza (vzájemně prospěšný vztah) mezi kořeny rostlin a mikroskopickými vlákny prospěšných půdních hub, které se napojí na kořenový systém rostliny. Takto vytvořená mykorhiza umožňuje lepší a dlouhodobý příjem vody i živin a jejich efektivnější dodání rostlinám. Lze tak přírodní cestou dosáhnout krásnějšího vzhledu a celkově i lepší vitality

Mykorhizní houby napomáhají rozvoji kořenového systému rostlinyprodlužují vegetační dobu a zvyšují odolnost rostlin po jejich celý život. Podporují vyrovnaný růst a snižují stres rostlin.

Ectovit je vhodný zejména pro bonsaje borovice, buku, cedru, dubu, habru, jedle, lípy, modřínu, smrku a topolu.

283 Kč s DPH

Symbivit Bonsai je pomocný přípravek pro pěstování bonsaí, který je rostlinného původu. Funguje na bázi mykorhizy, kde se využívá pozitivních biostimulačních a biohnojivých účinků půdní houby Trichoderma harzianum a mykorhizy.

Jeho použitím tedy vznikne symbióza mezi kořeny rostlin a prospěšnými půdními houbami, jejichž vlákna se napojí na kořenový systém dané rostliny. Takto vzniklá mykorhiza umožní rostlině lepší dlouhodobější příjem vody a živin a efektivnější dodání.  Lze tak dosáhnout krásnějšího vzhledu a celkově i lepší vitality.

Mykorhizní houby rostlině obecně napomáhají k rozvoji kořenového systému, prodlužují vegetační dobu a zvyšují odolnost po jejich celý život.

Přípravek je vhodný do volné půdy, skleníků i fóliovníků.

Symbivit Bonsai je vhodný pro rostliny pěstované podobně jako bonsaj, některé listnaté stromy a keře a okrasné jehličnany.

117 Kč s DPH

AgroBio Zelené pokojové rostliny je přípravek, který podporuje správný růstzelenou barvu listů rostlin, zvyšuje lesk listů obranyschopnost rostlin.

Postřik je maximálně bezpečný, a tak je možné ho aplikovat přímo v bytě na pokojové rostliny. Navíc provoní váš dům bylinkami. 

Postřik lze aplikovat celoročně, zejména vhodný je pro palmyjuky, fíkusy, šeflery a ostatní nekvetoucí rostliny.

Tento přírodní produkt je vhodný pro ekologické pěstování.

166 Kč s DPH

Dusíkaté vápno je pomalu působící hnojivo, které dodává do půdy dusík. Hnojivo je určené zejména k dezinfekci půdy před výsadbou

Je vhodné k pěstování zeleniny, ovocných stromů, bobulovin, jahod a brambor. Využívá se také k urychlení zrání kompostu či pro obnovu trávníku

Dusíkaté vápno likviduje původce houbových chorob, hubí a odpuzuje škůdce, jako slimáky, háďátka, plže, ponravy a jiné. 

Je vhodné k bio pěstování.

136 Kč s DPH

Forestina hnojivo na rododendrony, azalky a vřesy je vydatné organo-minerální hnojivo, jehož významnou složkou je drcená rohovina.

Tato přírodní surovina je zvláště ceněna pro obsah organicky vázaného dusíku, který se působením půdních mikroorganismů uvolňuje postupně, takže je rostlinami maximálně využit po delší vegetační období.

V optimálním poměru jsou v tomto hnojivu zastoupeny i ostatní zdroje živin, nezbytné k harmonickému vývoji a zdravému růstu okrasných rostlin.

41 Kč s DPH

Jedle španělská je ohrožený druh jehličnatého stromu, který je endemitem jižního Španělska a severního Maroka.

Ze semen jedle španělské se extrahují silice, které jsou využívány v marocké lidové medicíně k léčbě dýchacího ústrojí.

Vyniká velice dekorativním vzhledem, a proto je s oblibou využívána jako solitéra do parků a zahrad. Tvoří netradičně umístěné jehlice, které rostou kolmo k větvím a spirálovitě je obtáčejí.

Roste velmi pomalu a v dospělosti dosahuje výšky kolem 20 m. V našich podmínkách volíme spíše teplejší a chráněné stanoviště na slunci nebo v mírném stínu.

5 produktů ve stejné kategorii
45 Kč s DPH

Jedle balzámová je jeden z nejodolnějších jehličnatých stromů pocházející ze suchých oblastí Severní Ameriky.

Vyniká velice dekorativním vzhledem, a proto je s oblibou využívána jako solitéra do parků a zahrad. Tvoří zelené jehlice se světlými pruhy, které voní po balzámové silici.

Z její pryskyřice se vyrábí kanadský balzám používaný k léčbě nachlazení a jako lepidlo na brýle.

Dorůstá výšky kolem 15–25 m. Větších výšek dosahuje velmi výjimečně.

V Kanadě a USA je jedle balzámová nejoblíbenějším vánočním stromem

41 Kč s DPH

Jedle španělská je ohrožený druh jehličnatého stromu, který je endemitem jižního Španělska a severního Maroka.

Ze semen jedle španělské se extrahují silice, které jsou využívány v marocké lidové medicíně k léčbě dýchacího ústrojí.

Vyniká velice dekorativním vzhledem, a proto je s oblibou využívána jako solitéra do parků a zahrad. Tvoří netradičně umístěné jehlice, které rostou kolmo k větvím a spirálovitě je obtáčejí.

Roste velmi pomalu a v dospělosti dosahuje výšky kolem 20 m. V našich podmínkách volíme spíše teplejší a chráněné stanoviště na slunci nebo v mírném stínu.

41 Kč s DPH

Jedle bělokorá je známý jehličnatý strom, který se dříve vyskytoval ve většině lesích našeho podnebního pásma.

Tato odrůda jedle byla zařazena mezi vzácnější druhy rostlin, jelikož je její přirozené zastoupení v krajině z různých příčin na ústupu.

Vyniká velice dekorativním vzhledem, a proto je s oblibou využívána jako solitéra do parků a zahrad. Tvoří tmavě zelené a lesklé jehlice se světlými pruhy, které celkově vytvářejí opravdu zajímavý efekt.

Dorůstá výšky kolem 25–30 m, ale může být vysoká až 50 m, dle pěstebních podmínek. Vyznačuje se pravidelným růstem, proto je vhodná k pěstování jako bonsaj.

Dřevo jedle je velmi podobné smrkovému a využívá se nejen ve stavebnictví a truhlářství, ale dokonce k výrobě hudebních nástrojů.

50 Kč s DPH

Jedle korejská je velice pomalu rostoucí jehličnan s modrofialovými šiškami.

Roste lépe pří vyšší vzdušné vlhkosti, nesnáší příliš teplé a suché prostředí a větrné stanoviště.

Vyžaduje humózní půdu a vhodné slunné až polostinné stanoviště.

Dorůstá velikosti asi 8 m, je tedy vhodná na pěstování v zahradách.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se