×
PPL Parcelshop

Kategorie

Hvězdník Limona - Hippeastrum - cibule hvězdníků - 1 ks

×

Hvězdník Limona je překrásná odrůda hvězdníku. Někdy je nesprávně označován jako Amarylis.

Dosahuje výšky 50–60 cm a kvete po 4–8 týdnech od výsadby, zejména zjara a v létě.

Vytváří velké světle zelené květy, které od jara do podzimu budou krášlit nejen okenní parapety, ale také zahrady a balkony. Rostlina se hodí také k řezu do vázaných kytic

Jelikož není rostlina mrazuvzdorná, je nutné ji v zimních měsících přemístit z venku do interiéru. S příchodem podzimu nastává vegetační klid a doporučuje se cibule hvězdníku uchovávat v suchu a chladu.

Velikost cibulek: 22/24

Celá rostlina, a převážně cibule, je jedovatá!

Číst víceShow less
153 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
2001173
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat hvězdník z cibulky?

Cibule hvězdníku vysazujte tak, aby byly z poloviny až dvou třetin nad povrchem substrátu. Vhodná doba je od listopadu do dubna. Vysazujte je vždy do substrátu, který je lehký a dobře propustný, nezapomeňte dát pod cibulku drenáž z dobře propustného materiálu nebo 5 cm vrstvu keramzitu.

Rostlině vyhovuje spíše sucho a nízká vzdušná vlhkost. Rozhodně rostlinu nepřelévejte, spíše zalévejte v době, kdy je substrát proschlý. Rostlina také potřebuje dostatek světla, aby stvoly příliš nevybíhaly. Rostlinu by to mohlo značně oslabit.

Koncem září se ustává se zálivkou, rostlina ztrácí listy a je nutné uložit hvězdník k odpočinku. Cibule stačí nechat volně zabalené v papíru a uchovávat v suché místnosti s teplotou okolo 10 °C. Takto se nechávají dokud cibule nezačne znovu sama rašit. Pak se přesazuje do nového substrátu do místnosti s pokojovou teplotou.

Cibule hvězdníku můžete pěstovat i venku na slunci, ale jen dokud noční teplota neklesá pod 10 °C, poté květináče umístěte do suché místnosti na zimní období.

Jak již bylo zmíněno výše, často se hvězdník (Hippeastrum) zaměňuje s amarylkou (Amaryllis).  Je to dáno velkou podobností jejich květů. Amarylka však oproti hvězdníku kvete bez listů pouze v odstínech růžové a bílé barvy především na podzim. Její květy nejsou tolik mohutné a bývá jich na jednom stonku až 6. U nás se pěstuje výhradně jako pokojová rostlina.

Rostlinu můžete množit postranními cibulkami nebo semeny (náročnější postup).

Hvězdníků rozlišujeme na 80 druhů a můžeme se tedy těšit z rozličných barev jejich majestátních květů, které mohou být dokonce dvoubarevné s lemem nebo proužky.

Číst víceShow less
Detaily produktu
2001173

Parametry

Výška
40 - 60 cm
Stanoviště
Slunečné
Barva květů
Zelená
Doba kvetení
Březen
Duben
Květen
Leden
Únor
Červen
Červenec
Výsadba
Březen
Duben
Leden
Listopad
Prosinec
Únor
Možnosti pěstování
Doma
Venku
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Trvalky
Jak balíme cibulky?
Mohlo by se také hodit
8 produktů ve stejné kategorii
Dostupné 02/2024
136 Kč s DPH
Hvězdník Barbados je velicve atraktivní odrůda hvězdníku, který je někdy nesprávně označován jako Amarylis. Odrůda dosahuje výšky 50–60 cm a kvete po 4–8 týdnech od výsadby, zejména zjara a v létě. Vykvétá velkými...
Dostupné 02/2024
141 Kč s DPH
Hvězdník Benfica je velmi oblíbená odrůda hvězdníku pocházející z jižní Ameriky. Někdy je nesprávně označován jako Amarylis. Tato zároveň vysoká odrůda dosahuje výšky 40–60 cm a kvete nejčastěji od května do července...

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se