×

Kategorie

Zmarlika Jidášova - Cercis siliquastrum - osivo zmarliky - 6 ks

×

Jidášův strom nebo Jidášník, celým jménem Zmarlika Jidášová, je opadavý strom či keř, který má původ až ze vzdáleného Středomoří.

V našich českých podmínkách dorůstá do výšky okolo 5 až 7 m, ve své domovině až 10 m.

Květy Zmarliky vyrůstají přímo z hlavních větví a kmene. Jedná se o kauliflorní rostlinu.

Květy společně s plody, jimiž jsou dlouhé lusky, jsou díky jejich pikantní chuti využity ve středozemní kuchyni.

Zmarlice se nejvíce daří v řidším lese či skalnatých svazích. Avšak díky překrásným růžovým květům je nejvíce vysazována v okrasných zahradách a parcích. Ve Španělsku je známá jako strom lásky

Číst víceShow less
50 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1000528
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat zmarliku ze semínka?

Aby se narušila povrchová struktura obalu je třeba semena nejprve obrousit pilníkem nebo povařit ve vodě. Dále se semena namočí na 12 až 24 hodin do studené vody, po dobu alespoň jednoho týdne.

Následuje studená stratifikace v lednici při teplotě kolem 4 °C. Jestliže v rámci stratifikace začnou semena klíčit dříve, je třeba je zasadit ihned.

Semena vyséváme do hloubky cca 5 mm do vlhkého kompostu. Vhodné je vysít všechna semena, i ta, která stratifikací nenabobtnala. Je možné, že začnou klíčit později.

Doba klíčení semen je okolo 7 až 10 dnů při teplotě 15 až 20 °C. Substrát udržujeme stále vlhký. Stanoviště by mělo být nejlépe slunečné nebo polostinné.

Sazenice Zmarlika vysazujeme koncem jara nebo koncem léta na venkovní stanoviště. Zmarlika nemá ráda přesazování. Na zimu bychom měli přihrnout kořeny.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000528

Parametry

Výška
150 - 200 cm
Stanoviště
Polostín
Slunečné
Barva květů
Růžová
Doba kvetení
Duben
Květen
Možnosti pěstování
Venku
Vegetační doba
Trvalky
Mohlo by se také hodit
257 Kč s DPH

Altela je pomocný přípravek, který pasivním způsobem zabraňuje vzniku a následnému rozvoji houbových a bakteriálních chorob rostlin.

Složkami tohoto přípravku jsou přírodní enzymy, rostlinné extrakty a neživé bakterie, jež na povrchu rostliny vytvoří prostředí, které je pro patogenní organismy nevhodné.

Obsahuje též některé důležité stopové prvky, které napomáhají aktivovat obranné mechanismy rostlin: zinek a mangan.

Přípravek lze použít pro ošetření brambor, jahod, ovocných stromů, vinné révy a zeleniny. 

Přípravek je vhodný k užití v ekologickém zemědělství, pro bio farmu či bio zahradu. Na přípravek se nevztahuje žádná ochranná lhůta.

246 Kč s DPH

Ectovit je pomocný přípravek rostlinného původu, který je vhodný pro některé stromy pěstované podobně jako bonsaj. Funguje tak, že využívá pozitivních biostimulačních a biohnojivých účinků půdní houby Trichoderma harzianum ve spojení s mykorhizou

Jeho použitím se vytvoří symbióza (vzájemně prospěšný vztah) mezi kořeny rostlin a mikroskopickými vlákny prospěšných půdních hub, které se napojí na kořenový systém rostliny. Takto vytvořená mykorhiza umožňuje lepší a dlouhodobý příjem vody i živin a jejich efektivnější dodání rostlinám. Lze tak přírodní cestou dosáhnout krásnějšího vzhledu a celkově i lepší vitality

Mykorhizní houby napomáhají rozvoji kořenového systému rostlinyprodlužují vegetační dobu a zvyšují odolnost rostlin po jejich celý život. Podporují vyrovnaný růst a snižují stres rostlin.

Ectovit je vhodný zejména pro bonsaje borovice, buku, cedru, dubu, habru, jedle, lípy, modřínu, smrku a topolu.

283 Kč s DPH

Symbivit Bonsai je pomocný přípravek pro pěstování bonsaí, který je rostlinného původu. Funguje na bázi mykorhizy, kde se využívá pozitivních biostimulačních a biohnojivých účinků půdní houby Trichoderma harzianum a mykorhizy.

Jeho použitím tedy vznikne symbióza mezi kořeny rostlin a prospěšnými půdními houbami, jejichž vlákna se napojí na kořenový systém dané rostliny. Takto vzniklá mykorhiza umožní rostlině lepší dlouhodobější příjem vody a živin a efektivnější dodání.  Lze tak dosáhnout krásnějšího vzhledu a celkově i lepší vitality.

Mykorhizní houby rostlině obecně napomáhají k rozvoji kořenového systému, prodlužují vegetační dobu a zvyšují odolnost po jejich celý život.

Přípravek je vhodný do volné půdy, skleníků i fóliovníků.

Symbivit Bonsai je vhodný pro rostliny pěstované podobně jako bonsaj, některé listnaté stromy a keře a okrasné jehličnany.

108 Kč s DPH

KP Humát kyselý je přírodní rašelinový extrakt, který pozitivně ovlivňuje růst pěstovaných rostlin. Používá se na kyselomilné rostliny jako jsou borůvky, rododendrony, vřesy, kapradiny apod.

Humát podporuje bohatý kořenový systém, růst rostlin, tvorbu květů a plodů a zvyšuje výnos. Navíc posiluje obranyschopnost rostlin vůči stresovým podmínkám

Výhodou také je, že vylepšuje kvalitu půdy a vstřebávání živin

Přípravek je na přírodní bázi a lze jej využít i pro ekologické zemědělství

166 Kč s DPH

Dusíkaté vápno je pomalu působící hnojivo, které dodává do půdy dusík. Hnojivo je určené zejména k dezinfekci půdy před výsadbou

Je vhodné k pěstování zeleniny, ovocných stromů, bobulovin, jahod a brambor. Využívá se také k urychlení zrání kompostu či pro obnovu trávníku

Dusíkaté vápno likviduje původce houbových chorob, hubí a odpuzuje škůdce, jako slimáky, háďátka, plže, ponravy a jiné. 

Je vhodné k bio pěstování.

136 Kč s DPH

Forestina hnojivo na rododendrony, azalky a vřesy je vydatné organo-minerální hnojivo, jehož významnou složkou je drcená rohovina.

Tato přírodní surovina je zvláště ceněna pro obsah organicky vázaného dusíku, který se působením půdních mikroorganismů uvolňuje postupně, takže je rostlinami maximálně využit po delší vegetační období.

V optimálním poměru jsou v tomto hnojivu zastoupeny i ostatní zdroje živin, nezbytné k harmonickému vývoji a zdravému růstu okrasných rostlin.

138 Kč s DPH

Krystalické hnojivo na ovocné stromy je vodou beze zbytku rozpustné hnojivo určené k výživě všech druhů ovocných stromů (jabloň, hrušeň, broskvoň, atd.).

Díky vyváženému složení hlavních živin a mikroprvků, které jsou pro rostliny přítomny ve snadno přijatelné a vysoce účinné formě, poskytuje ovocným stromům vše potřebné k harmonickému vývoji a zdravému růstu.

55 Kč s DPH

Mexická bavlna se vyznačuje velmi lehkými pěstebními nároky a rychlým růstem. Díky tomu je tento malý strom vhodný pěstovat i v našich klimatických podmínkách jako letničku.

Nažloutlé květy s exotickými trojlaločnými listy zaujmou každého. Gossypium hirsutum dorůstá výšky okolo 60 cm.

Mexická bavlna se převážně pěstuje pro komerční výrobu, avšak zahradníci ji dnes pěstují pro okrasu.

Zajímavostí je, že se ze semen získává nejen vlákna, ale i bavlníkový olej. Ten se využívá jak v průmyslu, tak i ve farmacii.

Naposledy zobrazené
50 Kč s DPH

Jidášův strom nebo Jidášník, celým jménem Zmarlika Jidášová, je opadavý strom či keř, který má původ až ze vzdáleného Středomoří.

V našich českých podmínkách dorůstá do výšky okolo 5 až 7 m, ve své domovině až 10 m.

Květy Zmarliky vyrůstají přímo z hlavních větví a kmene. Jedná se o kauliflorní rostlinu.

Květy společně s plody, jimiž jsou dlouhé lusky, jsou díky jejich pikantní chuti využity ve středozemní kuchyni.

Zmarlice se nejvíce daří v řidším lese či skalnatých svazích. Avšak díky překrásným růžovým květům je nejvíce vysazována v okrasných zahradách a parcích. Ve Španělsku je známá jako strom lásky

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se