×

Kategorie

Ořešák černý - Juglans nigra - osivo ořešáku - 2 ks

×

Ořešák černý je listnatý strom, který dorůstá do výšek 20 – 40 m, přičemž každoročně přibývá na výšce 30 – 60 cm.

Je oblíbený zejména pro kvalitu svého dřeva a pro své chutné ořechy, které začíná plodit po několika letech od výsadby.

Plody mají hnědočernou, robustní skořápku s průměrem kolem 4 – 5 cm. Tyto kulaté plody se vyznačují hrubým povrchem a specifickým, mýdlovým aroma.

Ořešák je vysoce ceněn pro svoji širokou paletu využití a přínosů. Může ale také působit jako invazní druh v oblastech mimo svůj původní areál rozšíření.

Nachází uplatnění také v tradiční medicíně, kde je ceněn pro své potenciální protizánětlivé a protinádorové vlastnosti.

Číst víceShow less
108 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1000409
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat ořešák ze semínka?

Před samotným výsevem doporučujeme semínka stratifikovat po dobu 60–90 dnů, poté vyséváme do substrátu do hloubky 3–5 cm.

Semínka klíčí nepravidelně, může to trvat týden, nebo dokonce až 3 měsíce, potřebují především stálou teplotu a stále vlhký substrát, ale pozor na přemokření.

Až nám semínka vyklíčí přesadíme každé do své vlastní nádoby a umístíme je na místo, kde je dostatečné světlo, teplo a vlhko

Stanoviště volíme slunečné s bohatou, výživnou půdou. Zálivka pravidelná.

Po vzejití semenáčků zabraňte růstu plevele, který by mohl konkurovat ořešákovým semenáčkům o světlo a živiny. Semenáčky je třeba chránit před zvěří ochrannými sítěmi nebo zábranou. Pravidelně odstraňujte slabé nebo poškozené stromky, aby zbylé měly dostatek prostoru a světla pro růst.

Rostlina začíná plodit po několika letech od výsadby.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000409

Parametry

Výsev
Březen
Duben
Stanoviště
Slunečné
Barva květů
Bílá
Barva plodů
Černá
Možnosti pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ano
Sklizeň
Srpen
Září
Červenec
Mohlo by se také hodit
257 Kč s DPH

Altela je pomocný přípravek, který pasivním způsobem zabraňuje vzniku a následnému rozvoji houbových a bakteriálních chorob rostlin.

Složkami tohoto přípravku jsou přírodní enzymy, rostlinné extrakty a neživé bakterie, jež na povrchu rostliny vytvoří prostředí, které je pro patogenní organismy nevhodné.

Obsahuje též některé důležité stopové prvky, které napomáhají aktivovat obranné mechanismy rostlin: zinek a mangan.

Přípravek lze použít pro ošetření brambor, jahod, ovocných stromů, vinné révy a zeleniny. 

Přípravek je vhodný k užití v ekologickém zemědělství, pro bio farmu či bio zahradu. Na přípravek se nevztahuje žádná ochranná lhůta.

97 Kč s DPH

Sirné knoty jsou určené k síření skladových prostor či nádob.

Jedná se o desinfekční postup, který ničí zárodky plísní a jiných mikroorganismů, což zajistí delší trvanlivost skladované úrody ve sklepích a nádobách.

Knoty mají vysokou účinnost a manipulace s nimi je jednoduchá

V balení naleznete 40 ks knotů o velikosti 18 x 2 cm.

246 Kč s DPH

Ectovit je pomocný přípravek rostlinného původu, který je vhodný pro některé stromy pěstované podobně jako bonsaj. Funguje tak, že využívá pozitivních biostimulačních a biohnojivých účinků půdní houby Trichoderma harzianum ve spojení s mykorhizou

Jeho použitím se vytvoří symbióza (vzájemně prospěšný vztah) mezi kořeny rostlin a mikroskopickými vlákny prospěšných půdních hub, které se napojí na kořenový systém rostliny. Takto vytvořená mykorhiza umožňuje lepší a dlouhodobý příjem vody i živin a jejich efektivnější dodání rostlinám. Lze tak přírodní cestou dosáhnout krásnějšího vzhledu a celkově i lepší vitality

Mykorhizní houby napomáhají rozvoji kořenového systému rostlinyprodlužují vegetační dobu a zvyšují odolnost rostlin po jejich celý život. Podporují vyrovnaný růst a snižují stres rostlin.

Ectovit je vhodný zejména pro bonsaje borovice, buku, cedru, dubu, habru, jedle, lípy, modřínu, smrku a topolu.

257 Kč s DPH

Symbivit Bonsai je pomocný přípravek pro pěstování bonsaí, který je rostlinného původu. Funguje na bázi mykorhizy, kde se využívá pozitivních biostimulačních a biohnojivých účinků půdní houby Trichoderma harzianum a mykorhizy.

Jeho použitím tedy vznikne symbióza mezi kořeny rostlin a prospěšnými půdními houbami, jejichž vlákna se napojí na kořenový systém dané rostliny. Takto vzniklá mykorhiza umožní rostlině lepší dlouhodobější příjem vody a živin a efektivnější dodání.  Lze tak dosáhnout krásnějšího vzhledu a celkově i lepší vitality.

Mykorhizní houby rostlině obecně napomáhají k rozvoji kořenového systému, prodlužují vegetační dobu a zvyšují odolnost po jejich celý život.

Přípravek je vhodný do volné půdy, skleníků i fóliovníků.

Symbivit Bonsai je vhodný pro rostliny pěstované podobně jako bonsaj, některé listnaté stromy a keře a okrasné jehličnany.

108 Kč s DPH

KP Humát kyselý je přírodní rašelinový extrakt, který pozitivně ovlivňuje růst pěstovaných rostlin. Používá se na kyselomilné rostliny jako jsou borůvky, rododendrony, vřesy, kapradiny apod.

Humát podporuje bohatý kořenový systém, růst rostlin, tvorbu květů a plodů a zvyšuje výnos. Navíc posiluje obranyschopnost rostlin vůči stresovým podmínkám

Výhodou také je, že vylepšuje kvalitu půdy a vstřebávání živin

Přípravek je na přírodní bázi a lze jej využít i pro ekologické zemědělství

117 Kč s DPH

AgroBio Zelené pokojové rostliny je přípravek, který podporuje správný růstzelenou barvu listů rostlin, zvyšuje lesk listů obranyschopnost rostlin.

Postřik je maximálně bezpečný, a tak je možné ho aplikovat přímo v bytě na pokojové rostliny. Navíc provoní váš dům bylinkami. 

Postřik lze aplikovat celoročně, zejména vhodný je pro palmyjuky, fíkusy, šeflery a ostatní nekvetoucí rostliny.

Tento přírodní produkt je vhodný pro ekologické pěstování.

136 Kč s DPH

Forestina hnojivo na rododendrony, azalky a vřesy je vydatné organo-minerální hnojivo, jehož významnou složkou je drcená rohovina.

Tato přírodní surovina je zvláště ceněna pro obsah organicky vázaného dusíku, který se působením půdních mikroorganismů uvolňuje postupně, takže je rostlinami maximálně využit po delší vegetační období.

V optimálním poměru jsou v tomto hnojivu zastoupeny i ostatní zdroje živin, nezbytné k harmonickému vývoji a zdravému růstu okrasných rostlin.

138 Kč s DPH

Krystalické hnojivo na ovocné stromy je vodou beze zbytku rozpustné hnojivo určené k výživě všech druhů ovocných stromů (jabloň, hrušeň, broskvoň, atd.).

Díky vyváženému složení hlavních živin a mikroprvků, které jsou pro rostliny přítomny ve snadno přijatelné a vysoce účinné formě, poskytuje ovocným stromům vše potřebné k harmonickému vývoji a zdravému růstu.

Naposledy zobrazené
108 Kč s DPH

Ořešák černý je listnatý strom, který dorůstá do výšek 20 – 40 m, přičemž každoročně přibývá na výšce 30 – 60 cm.

Je oblíbený zejména pro kvalitu svého dřeva a pro své chutné ořechy, které začíná plodit po několika letech od výsadby.

Plody mají hnědočernou, robustní skořápku s průměrem kolem 4 – 5 cm. Tyto kulaté plody se vyznačují hrubým povrchem a specifickým, mýdlovým aroma.

Ořešák je vysoce ceněn pro svoji širokou paletu využití a přínosů. Může ale také působit jako invazní druh v oblastech mimo svůj původní areál rozšíření.

Nachází uplatnění také v tradiční medicíně, kde je ceněn pro své potenciální protizánětlivé a protinádorové vlastnosti.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se