Naše produkty

Nejprodávanější

Ginkgo biloba - Jinan dvoulaločný - semena Ginkga - 2 ks

1001008

Nové

Latinský název: Ginkgo Biloba

Jinan Dvoulaločný je patrně nejstarší rostlina naší planety. Jedná se o tradiční činskou léčivku a je přímým potomkem kapraďorostů. Jedná se o zcela unikátní rostlinu, jelikož svým obsahem až 60 - ti flavonoidů, terpenů a organických látek, jejichž strukturu nedokáže zatím přesně určit ani moderní věda.

 

 

 

Více informací

45 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak vypěstovat rostlinu Ginkgo biloba ze semen?
Semena ginkga se dají vysévat po celý rok. Nejdříve musí semena projít tzv. studenou stratifikací. Tzn. semena uložíme do písku a vložíme na cca. 2 měsíce do ledničky. Poté jemně např. pilníkem či nožem narušíme obal semene a vysejeme je do hlinipísčitého substrátu. Semena se vysévají do hloubky 1,5 - 2 cm hluboko. Rostlinu umístíme na slunečné místo s teplotou 22- 24 stupňů. Klíčení trvá 4 - 8 týdnů.

Gingko biloba je v dnešní době velice populární rostlina. Má vynikající léčebné účinky, které pocházejí z jeho listů. Listy obsahují látky, které účinně pomáhají proti léčbě astmatu, při poruchách sluchu, zraku a na senilitu. Ginkgo také obsahuje antioxidační enzym s atomy železa. Odstraňuje pocity netečnosti a únavy, zlepšují paměť a dodávají člověku pocit větší pohody. V důsledku perfektního prokrvení a tonizace mozku zvyšuje schopnost soustředit se a snižuje únavu, což se projeví hlavně při práci či studiu, kdy je pořeba více se soustředit.

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu