Naše produkty

Nejprodávanější

Ginkgo biloba - Jinan dvoulaločný - semena Ginkga - 2 ks

1001008

Nové

Latinský název: Ginkgo Biloba

Jinan Dvoulaločný je patrně nejstarší rostlina naší planety. Jedná se o tradiční činskou léčivku a je přímým potomkem kapraďorostů. Jedná se o zcela unikátní rostlinu, jelikož svým obsahem až 60 - ti flavonoidů, terpenů a organických látek, jejichž strukturu nedokáže zatím přesně určit ani moderní věda.

Gingko biloba je v dnešní době velice populární rostlina. Má vynikající léčebné účinky, které pocházejí z jeho listů. Listy obsahují látky, které účinně pomáhají proti léčbě astmatu, při poruchách sluchu, zraku a na senilitu. Ginkgo také obsahuje antioxidační enzym s atomy železa. Odstraňuje pocity netečnosti a únavy, zlepšují paměť a dodávají člověku pocit větší pohody. V důsledku perfektního prokrvení a tonizace mozku zvyšuje schopnost soustředit se a snižuje únavu, což se projeví hlavně při práci či studiu, kdy je pořeba více se soustředit.

 

 

 

Více informací

47 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat Ginkgo bilobu ze semínka?


Semena se dají vysévat po celý rok. Obal semene nejdříve lehce narušíme pilníkem, semena pak namočíme na 24 hodin do vody. Poté musí semena projít tzv. studenou stratifikací, tzn. semena uložíme do písku a vložíme na měsíc do ledničky. Stratifikovaná semena vysejeme do spařeného hlinipísčitého substrátu, ideální je substrát pro rostliny ze Středomoří. Klíčení trvá přibližně 3 týdny, ale může být i delší. Mladé, zakořeněné semenáčky přesadíme do zahradního substrátu s příměsí písku. Pozor na vlhká a mokrá stanoviště, ta rostlině nevyhovují.

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu