×
PPL Parcelshop

Kategorie

Ginkgo biloba - Jinan dvoulaločný - osivo ginkgo biloby - 2 ks

×

Jinan Dvoulaločný je patrně nejstarší rostlina naší planety. Jedná se o tradiční čínskou léčivku, která je přímým potomkem kapraďorostů.

Jedná se o zcela unikátní rostlinu, jelikož svým obsahem až 60 flavonoidů, terpenů a organických látek, jejichž strukturu nedokáže zatím přesně určit ani moderní věda.

Gingko biloba má vynikající léčebné účinky. Listy obsahují látky, které účinně pomáhají proti léčbě astmatu, při poruchách sluchu, zraku a na senilitu.

Ginkgo také obsahuje antioxidační enzym s atomy železa – odstraňuje pocity netečnosti a únavy, zlepšují paměť a dodávají člověku pocit větší pohody.

V důsledku perfektního prokrvení a tonizace mozku zvyšuje schopnost soustředit se a snižuje únavu, což se projeví hlavně při práci či studiu, kdy je potřeba více se soustředit.

Číst víceShow less
56 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1001008
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat Ginkgo bilobu ze semínka?

Semena ginkgo biloby se dají vysévat po celý rok. Obal semene nejdříve lehce narušíme pilníkem a namočíme na 24 hodin do vody. Poté musí semena projít tzn. studenou stratifikací, kdy semena uložíme do písku a vložíme na měsíc do ledničky.

Stratifikovaná semena vysejeme do spařeného hlinitopísčitého substrátu, ideální je substrát pro rostliny ze Středomoří. Klíčení trvá přibližně 3 týdny, ale může být i delší.

Mladé, zakořeněné semenáčky přesadíme do zahradního substrátu s příměsí písku. Pozor na vlhká a mokrá stanoviště, ta rostlině nevyhovují.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001008

Parametry

Výsev
Celoročně
Stanoviště
Polostín
Slunečné
Možnosti pěstování
Venku
BIO kvalita
Ne
Mrazuvzdornost
Ano
Mohlo by se také hodit
8 produktů ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se