×

Kategorie

Lagenárie Speckled Swan - Lagenaria siceraria - osivo lagenárie - 6 ks

×

Lagenárie Speckled Swan má velmi bujný růst a jedná se o popínavou rostlinu.

Jak již název napovídá, tvarem plodů připomíná zelenou labuť se skvrnami.

Sklizeň zralých plodů probíhá na podzim, kdy je již barva listů i stonku hnědá. Své využití si nachází především v kuchyni, sušení či k dekoraci.

Všechny části rostliny jsou mírně jedovaté.

Vegetační doba je kolem 120 dnů

Číst víceShow less
47 Kč s DPH
Dodání 1 - 2 pracovní dny
Skladem
Kód zboží:
1001539
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat lagenárii ze semínka?

Semena vyséváme od února do dubna do spařeného substrátu do hloubky 1–2 cm. Doba klíčení je přibližně 1–2 týdny, ale může být i delší.

Rostlina má ráda teplo, proto udržujeme teplotu mezi 20–25 °C. Předpěstované rostliny vysazujeme na venkovní stanoviště po posledních mrazech, ve druhé polovině května.

Teplota nesmí klesnout pod 10 °C, jinak se sazeničky nenávratně poškodí. Také nemá ráda nadměrné sucho. Stanoviště volíme slunečné, s hlinitopísčitou půdou.

Pravidelně zaléváme a přihnojujeme. Rostlina by měla mít dostatečnou oporu. Proto je vhodná např. k pokrytí plotů, pergol atd. Pokud nemá oporu, roste poléhavě.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001539

Parametry

Výsev
Březen
Duben
Stanoviště
Slunečné
Barva plodů
Zelená
Možnosti pěstování
Venku
BIO kvalita
Ne
Mrazuvzdornost
Ne
Odrůda
Nehybridní
Sklizeň
Srpen
Září
Ranost
Pozdní
Mohlo by se také hodit
Sleva 30%
78 Kč s DPH 111 Kč

AgroBio Plodová zelenina je přírodní produkt z bylinek vyrobený převážně z přesličky a kopřivy, z kterých využívá všech jejich známých účinků.

Zvyšuje odolnost plodové zeleniny, podporuje správný růst plodů a zaručuje obranyschopnost rajčat, paprik nebo okurek

Postřik je výborný také proti abiotickému stresu (kroupy, sucho nebo prudké deště). Aplikace před výskytem chorob nebo škůdců

Po jeho použití je možné plody ihned konzumovat, nemá tedy ochrannou lhůtu. Je vhodný pro ekologické pěstování.

149 Kč s DPH

Organo-minerální hnojivo pro okurky, cukety a jiné tykve značky Agro je vydatné vícesložkové hnojivo, které dodá těmto plodinám právě potřebné živiny ve vyváženém poměru až po dobu 2 měsíců.

Právě kombinace organické a minerální složky zaručí, že hnojivo působí rychle a zároveň dlouhodobě. Působí okamžitě a plodům dodá výraznější chuť i vůni

Nespornou výhodou hnojiva je minerální složka, která zajistí nárůst zelené hmoty a bohatou násadu květů a hlavně působí v půdě již během několika dní po použití

Organická přírodní složka působí až 60 dní a má pozitivní vliv na vytváření humusu v půdě a tím zvyšuje úrodnost

Toto hnojivo je vhodné pro okurky, tykve, cukety, lilek i dýně

132 Kč s DPH

Americké padlí Stop je postřikový fungicidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu.

Je určený k ochraně jádrovin proti padlí jabloňovému a strupovitosti, révy proti padlí révovému, angreštu a černého rybízu proti americkému padlí angreštovému, okurky, baklažánu, melounu cukrového i vodního, tykve, rajčete, jahodníku, papriky a cukety proti padlí.

238 Kč s DPH

Natura Rock Effect je postřik, který na přírodní bázi spolehlivě účinkuje na mšice, molice, svilušky, puklice a třásněnky. Je vhodný pro BIO pěstování.

Hodí se na zeleninu (rajčata, papriky, okurky, tykve, boby), ale i okrasné rostliny či jádroviny (chmel, vinná réva, angrešt, rybíz), peckoviny, chmel, vinnou révu, angrešt, rybíz nebo jehličnaté stromy.

Je to postřikový pomocný prostředek ve formě emulgovatelného koncentrátu, určený pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům

180 Kč s DPH

Bioton je přípravek proti houbovým chorobám, zejména padlí na okrasných rostlinách, okurkách, angreštu nebo vinné révě. Při pravidelném používání ochrání také rajčata proti plísni.

Jedná se o nejedovatý přípravek, který je vyroben pouze z přírodních surovin ve formě emugovatelného koncentrátu proti houbovým chorobám a hlavně padlím. 

318 Kč s DPH

Dřevitá vlna je 100 % biologický přípravek vyrobený z čistě přírodního borového dřeva podle nejnovějších standardů kvality bez přídavku jakékoliv chemie

Dřevovlna je zvláště vhodná k podložení jahod, okurek, cuket či dýní jako ochrana proti plísním a hnilobám, které vznikají zejména kvůli přímému kontaktu plodů s mokrou půdou

Prostřednictvím této vlny tak může dozrávající ovoce po dešti rychleji oschnout, díky tomu se u rostlin výrazně snižuje riziko vzniku houbových chorob, hniloby a napadení parazity

Dřevitá vlna pracuje na principu schopnosti odvádět vlhkost po vláknech pryč na vnější stranu, kde prosychá a kolem plodů tak vytváří komfortní prostor

91 Kč s DPH

Cererit je univerzální kapalné hnojivo se stopovými prvky. Svým složením patří kapalný cererit ke komplexním hnojivům, zajišťující rostlinám všechny důležité živiny, potřebné pro jejich vývoj a růst.

Má široké použití při hnojení okrasných rostlin, ovoce, zeleniny také balkónových pokojových rostlin.

Podporuje zdravý růst rostlin a u květin i bohatou násadu květních poupat a následné kvetení. Obsahuje rychle a snadno přijatelné živiny.

Naposledy zobrazené
47 Kč s DPH

Lagenárie Speckled Swan má velmi bujný růst a jedná se o popínavou rostlinu.

Jak již název napovídá, tvarem plodů připomíná zelenou labuť se skvrnami.

Sklizeň zralých plodů probíhá na podzim, kdy je již barva listů i stonku hnědá. Své využití si nachází především v kuchyni, sušení či k dekoraci.

Všechny části rostliny jsou mírně jedovaté.

Vegetační doba je kolem 120 dnů

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se