×
PPL Parcelshop

Kategorie

Komule Davidova směs barev - Buddleja davidi - osivo motýlího keře - 20 ks

×

Komule Davidova je známá také pod názvem motýlí keř nebo letní keřík. Jedná se o bohatě kvetoucí okrasný keř, dorůstající do výšky zhruba 3 m, rostoucí poměrně rychle. Proto vyžaduje pravidelný řez.

Nejčastěji jsou používány jako součást solitéry nebo nižší výsadby. Nedoporučujeme ji vysazovat u vzrostlých stromů, potom příliš nevynikne.

Kvete nejčastěji růžovofialovými květy tvořící protáhlé laty podobné šeříkům, které do vaší zahrady přilákají velké množství motýlů, včel a jiného medonosného hmyzu. 

Stanoviště volíme slunečné s výživnou půdou s dostatkem živin.

Semena jsou velmi drobná.

Číst víceShow less
48 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1000736
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat komuli ze semínka?

Semena můžeme vysévat na jaře, 4–6 týdnů před posledními mrazy. Výsev provádíme na povrch vlhkého substrátu a jemně zatlačíme. Substrát udržujeme stále vlhký, ale tak aby se semena nevyplavila.

Klíčení trvá přibližně 15–25 dnů nebo déle, podle podmínek, které rostlině poskytneme. Stanoviště volíme slunečné s kyprou a výživnou půdou. Komule snese i krátkodobé sucho a dobře snáší přímé slunce. Nemá ráda přemokření

V prvním roce doporučujeme rostlinu přes zimu zimovat až poté ji vysadit na konečnévenkovní stanoviště. Rostlina kvete od druhého roku

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000736

Parametry

Výsev
Duben
Výška
200 a více cm
Stanoviště
Slunečné
Barva květů
Fialová
Růžová
směs barev
Doba kvetení
Srpen
Červen
Červenec
Mrazuvzdornost
Ano
Mohlo by se také hodit
8 produktů ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se