×
PPL Parcelshop

Kategorie

Katalpa trubačovitá - Catalpa bignonioides - osivo katalpy - 8 ks

×

Katalpa trubačovitá je okrasný listnatý strom dorůstající výšky okolo 20 m. Původem je z jihovýchodu Spojených států, je však velice nenáročný, a tak se dobře adaptoval i našich podmínkách.

Světle zelené listy dorůstající délky okolo 20 cm rostou na vzpřímených větvích z podsaditého kmene. Od června do srpna kvete bílými květy, které se mění v luskovité plody, dlouhé úzké tobolky.

Katalpa je dlouhověký strom, roste velmi pomalu.

Číst víceShow less
55 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1001050
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat katalpu ze semínka?

Semena můžeme vysévat doma celoročně. Před samotným výsevem je namočíme do teplé vody na 12–24 hodin a poté je po dobu 3–4 týdnů necháme projít studenou stratifikací v ledničce.

Po vyjmutí z lednice semena vysejeme do substrátu do hloubky 1–2 mm. Stanoviště volíme teplé, slunečné, ne přímém slunci. Klíčení trvá přibližně 1–2 týdny nebo déle

Mladé stromy jsou náchylné na chlad a zimu, proto doporučujeme výsadbu na konečné stanoviště až po posledních mrazech a na zimu katalpu překrýt.

Katalpy jsou velmi nenáročné na pěstování, vyhovuje jim téměř jakékoli stanoviště s jakoukoli půdou, pouze nedoporučujeme výsadbu do výsušné půdy.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001050

Parametry

Výsev
Celoročně
Výška
200 a více cm
Stanoviště
Polostín
Slunečné
Barva květů
Bílá
Možnosti pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ano
Mohlo by se také hodit
2 produktů ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se