×

Kategorie

Katalpa trubačovitá - Catalpa bignonioides - osivo katalpy - 8 ks

×

Katalpa trubačovitá je okrasný listnatý strom dorůstající výšky okolo 20 m. Původem je z jihovýchodu Spojených států, je však velice nenáročný, a tak se dobře adaptoval i našich podmínkách.

Světle zelené listy dorůstající délky okolo 20 cm rostou na vzpřímených větvích z podsaditého kmene. Od června do srpna kvete bílými květy, které se mění v luskovité plody, dlouhé úzké tobolky.

Katalpa je dlouhověký strom, roste velmi pomalu.

Číst víceShow less
57 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1001050
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat katalpu ze semínka?

Semena můžeme vysévat doma celoročně. Před samotným výsevem je namočíme do vody na 12–24 hodin a poté je po dobu 3–4 týdnů necháme projít studenou stratifikací v ledničce.

Po vyjmutí z lednice semena vysejeme do substrátu do hloubky 1–2 mm. Stanoviště volíme teplé, slunečné, ne přímém slunci. Klíčení trvá přibližně 1–2 týdny nebo déle

Mladé stromy jsou náchylné na chlad a zimu, proto doporučujeme výsadbu na konečné stanoviště až po posledních mrazech a na zimu katalpu překrýt.

Katalpy jsou velmi nenáročné na pěstování, vyhovuje jim téměř jakékoli stanoviště s jakoukoli půdou, pouze nedoporučujeme výsadbu do výsušné půdy.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001050

Parametry

Výsev
Celoročně
Výška
200 a více cm
Stanoviště
Polostín
Slunečné
Barva květů
Bílá
Možnosti pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ano
Mohlo by se také hodit
97 Kč s DPH

Sirné knoty jsou určené k síření skladových prostor či nádob.

Jedná se o desinfekční postup, který ničí zárodky plísní a jiných mikroorganismů, což zajistí delší trvanlivost skladované úrody ve sklepích a nádobách.

Knoty mají vysokou účinnost a manipulace s nimi je jednoduchá

V balení naleznete 40 ks knotů o velikosti 18 x 2 cm.

246 Kč s DPH

Ectovit je pomocný přípravek rostlinného původu, který je vhodný pro některé stromy pěstované podobně jako bonsaj. Funguje tak, že využívá pozitivních biostimulačních a biohnojivých účinků půdní houby Trichoderma harzianum ve spojení s mykorhizou

Jeho použitím se vytvoří symbióza (vzájemně prospěšný vztah) mezi kořeny rostlin a mikroskopickými vlákny prospěšných půdních hub, které se napojí na kořenový systém rostliny. Takto vytvořená mykorhiza umožňuje lepší a dlouhodobý příjem vody i živin a jejich efektivnější dodání rostlinám. Lze tak přírodní cestou dosáhnout krásnějšího vzhledu a celkově i lepší vitality

Mykorhizní houby napomáhají rozvoji kořenového systému rostlinyprodlužují vegetační dobu a zvyšují odolnost rostlin po jejich celý život. Podporují vyrovnaný růst a snižují stres rostlin.

Ectovit je vhodný zejména pro bonsaje borovice, buku, cedru, dubu, habru, jedle, lípy, modřínu, smrku a topolu.

108 Kč s DPH

KP Humát kyselý je přírodní rašelinový extrakt, který pozitivně ovlivňuje růst pěstovaných rostlin. Používá se na kyselomilné rostliny jako jsou borůvky, rododendrony, vřesy, kapradiny apod.

Humát podporuje bohatý kořenový systém, růst rostlin, tvorbu květů a plodů a zvyšuje výnos. Navíc posiluje obranyschopnost rostlin vůči stresovým podmínkám

Výhodou také je, že vylepšuje kvalitu půdy a vstřebávání živin

Přípravek je na přírodní bázi a lze jej využít i pro ekologické zemědělství

117 Kč s DPH

AgroBio Zelené pokojové rostliny je přípravek, který podporuje správný růstzelenou barvu listů rostlin, zvyšuje lesk listů obranyschopnost rostlin.

Postřik je maximálně bezpečný, a tak je možné ho aplikovat přímo v bytě na pokojové rostliny. Navíc provoní váš dům bylinkami. 

Postřik lze aplikovat celoročně, zejména vhodný je pro palmyjuky, fíkusy, šeflery a ostatní nekvetoucí rostliny.

Tento přírodní produkt je vhodný pro ekologické pěstování.

166 Kč s DPH

Dusíkaté vápno je pomalu působící hnojivo, které dodává do půdy dusík. Hnojivo je určené zejména k dezinfekci půdy před výsadbou

Je vhodné k pěstování zeleniny, ovocných stromů, bobulovin, jahod a brambor. Využívá se také k urychlení zrání kompostu či pro obnovu trávníku

Dusíkaté vápno likviduje původce houbových chorob, hubí a odpuzuje škůdce, jako slimáky, háďátka, plže, ponravy a jiné. 

Je vhodné k bio pěstování.

136 Kč s DPH

Forestina hnojivo na rododendrony, azalky a vřesy je vydatné organo-minerální hnojivo, jehož významnou složkou je drcená rohovina.

Tato přírodní surovina je zvláště ceněna pro obsah organicky vázaného dusíku, který se působením půdních mikroorganismů uvolňuje postupně, takže je rostlinami maximálně využit po delší vegetační období.

V optimálním poměru jsou v tomto hnojivu zastoupeny i ostatní zdroje živin, nezbytné k harmonickému vývoji a zdravému růstu okrasných rostlin.

138 Kč s DPH

Krystalické hnojivo na ovocné stromy je vodou beze zbytku rozpustné hnojivo určené k výživě všech druhů ovocných stromů (jabloň, hrušeň, broskvoň, atd.).

Díky vyváženému složení hlavních živin a mikroprvků, které jsou pro rostliny přítomny ve snadno přijatelné a vysoce účinné formě, poskytuje ovocným stromům vše potřebné k harmonickému vývoji a zdravému růstu.

55 Kč s DPH

Katalpa severní je odrůda katalpy pocházející z Ameriky. Jedná se o krásný listnatý opadavý strom, který se liší od ostatních odrůd svým vzrůstem, dorůstá do výšky 10–20 m.

Díky své výrazně tvarované koruně a velkým srdčitým listům je stále více populární v okrasných zahradách.

Kvete v průběhu června a července bílými květy, které vyrůstají v latách. Plody katalpy jsou úzké tobolky dlouhé až 45 cm. Je nenáročný na pěstování a velmi se mu daří i v naších podmínkách.

Naposledy zobrazené
57 Kč s DPH

Katalpa trubačovitá je okrasný listnatý strom dorůstající výšky okolo 20 m. Původem je z jihovýchodu Spojených států, je však velice nenáročný, a tak se dobře adaptoval i našich podmínkách.

Světle zelené listy dorůstající délky okolo 20 cm rostou na vzpřímených větvích z podsaditého kmene. Od června do srpna kvete bílými květy, které se mění v luskovité plody, dlouhé úzké tobolky.

Katalpa je dlouhověký strom, roste velmi pomalu.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se