×
PPL Parcelshop

Kategorie

Jahodník stáleplodící Toscana F1 - Fragaria ananassa - osivo jahodníku - 10 ks

×

Jahodník Toscana F1 patří mezi rané stáleplodící hybridní odrůdy a je oblíbený zejména pro své chutné, podlouhlé, tmavě červené a sladké plody.

Vzhledem k převislému růstu se hodí pro pěstování v závěsných koších či jiných pěstebních nádobách.

Na jeho chutné plody se můžete těšit od června až do příchodu prvních mrazíků. Růžové květy se objevují od června až do října.

Číst víceShow less
98 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1003646
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat jahodník ze semínka?

Semena jahodníku se vysévají koncem zimy do spařeného výsevního substrátu, smíchaného s perlitem. Příp. je možné po oteplení (koncem dubna) vysévat přímo na venkovní záhon. Předpěstování sadby je ale určitě výhodnější.

Semena se vysévají na povrch, jen lehce se přihrnou zeminou. Potřebují ke klíčení dostatek světla. Počítejte s delší dobou klíčení, až 3 týdny. Sazenice je potřeba dvakrát přepíchat. Poprvé v době, kdy mají první pravé listy (cca 4–6 týdnů od výsevu). Ven se vysazují silné rostliny s 5 listy, a to v nejdříve v dubnu (až do léta). Vše záleží na aktuálním počasí. Doporučuje se první květy vyštipovat, aby rostlina dostatečně zesílila.

Jahody se pěstují na slunném stanovišti s hlinitopísčitou půdou, která je dostatečně propustná, neutrální až mírně kyselá. Lze je pěstovat i ve vyšších a chladnějších polohách, kde ale musíte počítat s pozdější sklizní. Jahody sázíme do sponu 20–40 x 50–70 cm (podle robustnosti odrůdy). Jahody vyžadují dostatečnou zálivku, spíše vydatnou, než průběžné kropení. Často se kolem sazenic pokládá fólie nebo netkaná textilie, která udržuje teplou a vlhkou půdu a zabraňuje působení škůdců.

Sklizené jahody je nutné v krátkém čase zpracovat. Dlouhodobě vydrží pouze zmrazené či konzervované plody.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1003646

Parametry

Výsev
Březen
Duben
Únor
Výška
20 - 40 cm
Stanoviště
Slunečné
Doba kvetení
Srpen
Září
Červen
Červenec
Říjen
Barva plodů
Červená
Možnosti pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ne
Odrůda
Hybridní F1
Sklizeň
Srpen
Září
Červenec
Říjen
Mohlo by se také hodit
8 produktů ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se