×
PPL Parcelshop

Kategorie

Ibišek šarlatový - Hibiscus coccineus - osivo ibišku - 5 ks

×

Ibišek šarlatový je odrůda pocházející z Afriky. Rostlina potřebuje dostatek tepla, přezimuje při teplotě nejméně 15 stupňů. Kvete krásnými květy šarlatové barvy

Nejedná se pouze o okrasnou rostlinu, ale také o užitkovou. Využívají se její stonky, které poskytují pevné vlákno odolné vůči hnilobě. Z tohoto pevného vlákna se poté vyrábí lana či pytlovina.

Mladé lístky ibišku konopného se používají jako zelenina v kuchyni, jsou podobné špenátu. Dokonce jsou jedlé i květy rostliny.

Číst víceShow less
40 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1003520
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat ibišek ze semínka?

Pěstování ibišku syrského je možné během celého roku. Před výsevem můžete semena 2 měsíce stratifikovat v lednici.

Semena namočíme na několik hodin do teplé vody. Před samotným výsevem je vhodné tvrdou slupku semínek narušit pilníkem. Semena ibišku lehce zatlačíme do substrátupřibližně 0,5 cm hluboko. 

Semena ibišku klíčí během 2–4 týdnů, tato doba se ale v závislosti na podmínkách může lišit. Teplota nesmí klesnout pod 15 °C. Ibišky můžeme také pěstovat ve sklenících či zimních zahradách.

Substrát by měl být dobře propustný, nezapomínáme na dobrou drenáž, například se dobře hodí perlit. Stanoviště by mělo být světlé, s teplotou mezi 22 a 25 °C

Číst víceShow less
Detaily produktu
1003520

Parametry

Výška
100 - 150 cm
Stanoviště
Slunečné
Barva květů
Červená
Možnosti pěstování
Doma
Mrazuvzdornost
Ne
Mohlo by se také hodit
8 produktů ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se