×
PPL Parcelshop

Kategorie

Cuketa Kveta - Cucurbita pepo - osivo cukety - 10 ks

×

Cuketa Kveta je raná odrůda keříčkovité lahůdkové cukety.

Od začátku července vytváří válcovité plody, které mají hmotnost až 1,5 kg a zelenobílou nebo žlutobílou barvu.

Doba zrání je kolem 70 dní

Číst víceShow less
27 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1000425
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat cuketu ze semínka?

S předpěstováním cukety je možné začít od března do dubna ve skleníku nebo na okenním parapetu. Hloubka výsevu by měla být 1,5 cm

Doba klíčení je obvykle 1–2 týdny. Teplota ke klíčení by měla být 18–22 °C. Přímé výsevy jsou možné od konce dubna do konce května. Rostliny vysazujte do sponu 100 x 50 cm.

Cuketám se bude dařit na slunečném stanovišti s dobře propustným a výživným substrátem. Důležité je dopřát rostlinám pravidelnou zálivku a přihnojení.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000425

Parametry

Výsev
Březen
Duben
Stanoviště
Slunečné
Barva plodů
Bílá
Zelená
Žlutá
Možnosti pěstování
Venku
BIO kvalita
Ne
Mrazuvzdornost
Ne
Odrůda
Nehybridní
Sklizeň
Srpen
Září
Červenec
Říjen
Odrůda cukety
Keříčkovitá
Ranost
Raná
Mohlo by se také hodit
236 Kč s DPH

Conavit je hnojivo čistě přírodního původu, které je určené pro všechny druhy rostlin. Nezanechává škodlivé zbytky v půdě a neznečišťuje vodní toky.

V něm obsažené živiny se uvolňují postupně, proto podporuje rostliny po jejich celou vegetační dobu. Toto pevné hnojivo nemůže být vyplaveno vodou jako jiná rozpustná chemická hnojiva. 

Bylo speciálně vyvinuto pro organické pěstování rostlin. Jeho nejlepší funkčnosti lze docílit ve spojení s mykorhizními houbami, jež z něj získávají živiny, které poté dále poskytují rostlině.

221 Kč s DPH

Symbivit univerzal je pomocný přípravek pro pěstování rostlin, který je rostlinného původu, jelikož využívá symbiotických, pozitivních, biostimulačních a biohnojivých účinků, které přináší spojení půdní houby Trichoderma harzianum a mykorhizy.

Při použití se mikroskopická vlákna půdních hub napojí na kořenový systém dané rostliny – vznikne tak symbióza mezi prospěšnými půdními houbami a kořeny rostlin. Takto vytvořená mykorhiza umožňuje lepší a dlouhodobý příjem vody a živin a jejich efektivnější dodání rostlinám. Touto přírodní cestou lze dosáhnout výnosnější úrody, krásnějších květů a celkově lepší vitality rostlin.

Obecně mykorhizní houby prodlužují vegetační dobu, rozvíjí kořenový systém rostliny a zvyšují odolnost rostlin po celý jejich život.

Symbivit Univerzal je vhodný pro většinu kvetoucích rostlin, pokojové rostliny, popínavé rostliny, zeleninu, ovocné stromy a některé stromy a keře.

Naopak není vhodný pro použití při pěstování orchidejí, azalky, vřesu, jehličnanů, rhododendronů, brukvovitých a merlíkovitých rostlin. 

Přípravek lze použít do volné půdy, skleníku i fóliovníku.

201 Kč s DPH

Mykorhizní houby pro plodovou zeleninu je přípravek určený k vytvoření mykorhizní symbiózy mezi kořeny pěstovaných rostlin a prospěšnými půdními houbami.

Vytvořená mykorhiza umožňuje lepší příjem vody a živin (zejména fosforu a draslíku) a jejich efektivnější dodání rostlinám. Tím zajišťuje rostlinám lepší a vyrovnaný růst, bohatší a zdravější kořenový systém, větší nasazení květů a tvorbu plodů a vyšší odolnost proti abiotickým vlivům.

Přípravek obsahuje vybrané rody endomykorhizních hub, inertní nosič a podpůrné složky, které zajišťují dobrý rozvoj symbiózy a růst rostliny, než se vytvoří funkční síť mykorhizního mycelia v půdě

Přípravek je vhodný pro pěstování rajčat, paprik, okurek, dýní, melounů, lilků, mochyně, fazolí a hrachu.

Není vhodný pro brukvovité (brokolice, květák, zelí, kapusta) a merlíkovité (špenát, řepa) rostliny.

318 Kč s DPH

Dřevitá vlna je 100 % biologický přípravek vyrobený z čistě přírodního borového dřeva podle nejnovějších standardů kvality bez přídavku jakékoliv chemie

Dřevovlna je zvláště vhodná k podložení jahod, okurek, cuket či dýní jako ochrana proti plísním a hnilobám, které vznikají zejména kvůli přímému kontaktu plodů s mokrou půdou

Prostřednictvím této vlny tak může dozrávající ovoce po dešti rychleji oschnout, díky tomu se u rostlin výrazně snižuje riziko vzniku houbových chorob, hniloby a napadení parazity

Dřevitá vlna pracuje na principu schopnosti odvádět vlhkost po vláknech pryč na vnější stranu, kde prosychá a kolem plodů tak vytváří komfortní prostor

97 Kč s DPH

Kvalitní tekuté hnojivo značky BoPon je moderní, vícesložkové hnojivo s originální kompozicí složek.

Hnojivo na zeleninu obsahuje draslík, který má velmi kladný vliv hlavně na úrodu a dozrávání zeleniny.

Takto vhodně přizpůsobený obsah dusíku napomáhá k optimálnímu vzrůstu a rozvoji, avšak nevede k nadměrné koncentraci škodlivých dusičnanů

Novinka
54 Kč s DPH

Hybridní odrůda cukety Bush Baby F1 Marrow se vyznačuje svým velmi kompaktním keříčkovitým růstem.

Mladé baby cukety této odrůdy mají jemnou dužninou a delikátní chuť. Jsou ideální pro pečení a grilování, přičemž jejich rozpůlení umožňuje maximálně využít jejich specifickou chuť a texturu.

Přerostlé plody se dají použít stejně jako obyčejné cukety, což odrůdě přináší univerzálnost v použití v kuchyni.

Vegetační doba odrůdy je přibližně 50 dnů.

8 produktů ve stejné kategorii
60 Kč s DPH

Cuketa Tondo di Nizza je raná odrůda, která roste nejdříve jako keř, ale později se začíná popínat.

Vytváří mnoho kulatých, pevnýchstředně zelených plodů, které je možné sklízet, jakmile dosáhnou velikosti tenisového míčku.

Plody můžeme konzervovat, ale i mrazit.

Doba zrání je 45 až 55 dní.

71 Kč s DPH

Cuketa F1 Partenon je bezsemennou odrůdou, která se vyznačuje vysokým výnosem.

Cukety jsou velké a podlouhlé. Mají tmavě zelenou barvu a lahodnou chuť. Jejich sklizeň probíhá od poloviny léta až do začátku podzimu.

Tento hybrid je velmi odolný vůči nepříznivému počasí a chorobám zeleniny.

68 Kč s DPH

BIO Cuketa Costata Romanesco je oblíbená keříčková odrůda, pocházející ze slunné Itálie

Tvoří asi 40 cm dlouhé plody, které se ovšem sklízejí při délce 20 cm. V té době jsou cukety nejchutnější.

Barva je zelená se žlutými nebo světle zelenými pruhy. Je vhodná k přípravě teplé i studené kuchyně.

Doba zrání je asi 50 dní.

Bio semena jsou produktem ekologického zemědělství a jsou vypěstována dle platných norem EU.

56 Kč s DPH

Cuketa Diamant F1 je velmi výnosná odrůda. Plody jsou tmavě zelené a velice lahodné. Lze je konzumovat jak syrové, tak i tepelně upravené.

Jsou vhodné do salátů či k pečení v troubě. Ideální jsou v kombinaci s rajčaty, bylinkami a sýrem.

Doba zrání je 55–65 dní.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se