×
PPL Parcelshop

Kategorie

Chilli Naga Viper - Capsicum chinense - osivo chilli - 6 ks

×

Chilli Naga Viper plodí červené papričky o délce 6 cm s výrazným vrásněním. Celkově rostlina dosahuje výšky 110–140 cm, dopřejte jí dostatek místa.

Plody Naga Viper se hodí k sušení i do pálivých omáček.

V roce 2011 držela titul nejpálivější chilli, ale pouze po krátkou dobu, než ji předběhly jiné odrůdy.

Pálivost: 1 382 118 SHU jednotek

Číst víceShow less
118 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1001033
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat chilli ze semínka?

Výsev semen je možné provádět celoročně (při pěstování za oknem), s předpěstováním lze začít již v únoru březnu. Rostlina bude plodící přibližně za 6–9 měsíců, proto je třeba s předpěstováním začít včas.

Klíčení obvykle trvá 2–3 týdny, u některých odrůd však může trvat až 6 týdnů. Doporučená teplota při klíčení je 24–32 °C dle odrůdy. Teplota musí být konstantní, proto nedoporučujeme rostliny pěstovat na okenním parapetu. Rostlinám zajistíme dostatek světla.

Půda by měla být výživná a stále vlažná, s častým přihnojením. Používáme propustný substrát speciálně určený pro pěstování chilli vždy předem spařený. Semena sázíme do hloubky 0,3 cm. Pozor na přemokření půdy, ta rostlinám nesvědčí.

V období dozrávání je vhodné zálivku omezit, dosáhneme vyšší pálivosti plodů a zamezilo se jejich popraskání.

Výsadba ven je vhodná v druhé půli května po skončení ranních mrazíků. Stanoviště volíme slunečnéchráněné před větrem.

Půda by měla být hlinitopísčitá, humózní a provzdušněná.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001033

Parametry

Výsev
Březen
Leden
Únor
Stanoviště
Slunečné
Barva plodů
Červená
Pálivost paprik
Extra pálivé
Možnosti pěstování
Doma
Venku
BIO kvalita
Ne
Mrazuvzdornost
Ne
Odrůda
Nehybridní
Sklizeň
Srpen
Září
Říjen
Ranost
Pozdní
Mohlo by se také hodit
236 Kč s DPH

Conavit je hnojivo čistě přírodního původu, které je určené pro všechny druhy rostlin. Nezanechává škodlivé zbytky v půdě a neznečišťuje vodní toky.

V něm obsažené živiny se uvolňují postupně, proto podporuje rostliny po jejich celou vegetační dobu. Toto pevné hnojivo nemůže být vyplaveno vodou jako jiná rozpustná chemická hnojiva. 

Bylo speciálně vyvinuto pro organické pěstování rostlin. Jeho nejlepší funkčnosti lze docílit ve spojení s mykorhizními houbami, jež z něj získávají živiny, které poté dále poskytují rostlině.

238 Kč s DPH

Natura Rock Effect je postřik, který na přírodní bázi spolehlivě účinkuje na mšice, molice, svilušky, puklice a třásněnky. Je vhodný pro BIO pěstování.

Hodí se na zeleninu (rajčata, papriky, okurky, tykve, boby), ale i okrasné rostliny či jádroviny (chmel, vinná réva, angrešt, rybíz), peckoviny, chmel, vinnou révu, angrešt, rybíz nebo jehličnaté stromy.

Je to postřikový pomocný prostředek ve formě emulgovatelného koncentrátu, určený pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům

595 Kč s DPH

Mykorhizní houby pro plodovou zeleninu je přípravek určený k vytvoření mykorhizní symbiózy mezi kořeny pěstovaných rostlin prospěšnými půdními houbami.

Vytvořená mykorhiza umožňuje lepší příjem vody a živin (zejména fosforu a draslíku) a jejich efektivnější dodání rostlinám. Tím zajišťuje rostlinám lepší a vyrovnaný růstbohatší a zdravější kořenový systémvětší nasazení květů a tvorbu plodů a vyšší odolnost proti abiotickým vlivům.

Přípravek obsahuje vybrané rody endomykorhizních hubinertní nosič a podpůrné složky, které zajišťují dobrý rozvoj symbiózy a růst rostliny, než se vytvoří funkční síť mykorhizního mycelia v půdě

Přípravek je vhodný pro pěstování rajčatpaprik, okurekdýnímelounůlilkůmochyněfazolí a hrachu.

Není vhodný pro brukvovité (brokolice, květák, zelí, kapusta) a merlíkovité (špenát, řepa) rostliny.

8 produktů ve stejné kategorii
93 Kč s DPH

Habanero Big Sun je původem z jižní Afriky. Jedná se o velmi delikátní papričku, která má sladkou a velmi pálivou chuť. Výhodou této odrůdy je, že se snadno pěstuje.

Rostlina dosahuje výšky okolo 60 cm. Plody dorůstají cca 5–7 cm, jsou zvrásněné a dozrávají do žlutooranžové barvy. Big Sun Habanero je větší než klasické Habanero.

Paprička se řadí mezi velmi pálivé s SHU 150 000–325 000 jednotek.

62 Kč s DPH

Chilli 7 Pot Bubblegum je původem z Velké Británie, kde jej v letech 2011–2021 vyšlechtili z odrůd Trinidad Yellow 7 Pot a Moruga Scorpion.

Rostlina dorůstá do výšky 1 m a čím víc prostoru jí poskytnete, tím bude vyšší a více plodit. Plody jsou i přes extrémní pálivost svěží ovocné chuti a dozrávají do žluté barvy, která prosakuje až ke stonkům.

Paprička se řadí mezi extrémně pálivé s SHU 750 000–1 000 000 jednotek. Má široké kulinářské využití.

50 Kč s DPH

Chilli Habanero Lemon je jedna z nejrozšířenějších odrůd na světě. Jedná se o dekorativní papričku, která plodí 2 až 6 cm dlouhé plody žluté barvy. Svou barvou i chutí připomínají citrony

Chilli papričky ze skupiny Habanero jsou opravdu velmi pálivé, mnohonásobně více než třeba kajenský pepř.

Doporučujeme je pěstovat v nádobě

Pálivost: 200 000–300 000 SHU jednotek.

86 Kč s DPH

Chilli Apocalypse Red je velmi pálivou papričkou původem z Itálie. Tato odrůda se vyznačuje unikátním vzhledem, který evokuje kombinaci tří extrémně pálivých druhů: Ghost Pepper, Trinidad Moruga Scorpion a Carolina Reaper.

Zajímavé na této odrůdě je, že zatím nebyla oficiálně stanovena Scovilleho jednotka. Odhaduje se, že její pálivost by mohla být srovnatelná s Carolia Reaper, která dosahuje průměrně 1,4–2,2 milionu SHU.

Plody mají různé tvary, od klasických až po bizarně zkroucené. Jsou červené barvy a jejich typickým rysem je ovocná chuť a intenzivní, dlouhotrvající pálivost.

106 Kč s DPH

Legendármí Bhut Jolokia pochází z Indie, ale dneska je známé po celém světě, díky své extrémní pálivosti.

V roce 2007 bylo Bhut Jolokia zapsáno do Guinesovy knihy rekordů, jako nejpálivější paprika světa.

Bhut jolokia obsahuje přes 1 milión Scovillových jednotek. Pro představu, to je asi 10x pálivější než známé chilli Habanero

Výška rostliny je 80–100 cm

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se