×
PPL Parcelshop

Kategorie

BIO Zelí červené Kalibos - Brassica oleracea capitata - bio osivo zelí - 30 ks

×

Zelí Kalibos v BIO kvalitě je pozdní odrůda špičatého zelí. Není vhodný k uskladnění. Pěstuje se především k přímé spotřebě.

Hlávky mají tmavě fialové zbarvení a křehké listy. Listy mají výbornou nasládlou chuť. Je vhodný zejména k přímé konzumaci, ale i tepelným úpravám.

Hlávky sklízíme při hmotnosti kolem 2 kg.

Vegetační doba je přibližně 90–110 dnů.

Odrůda Zelí Kalibos je tradiční odrůda a byla oceněna nadací ProSpecieRara, která se specializuje na zachovávání tradičních a vzácných odrůd rostlin.

Bio semena jsou produktem ekologického zemědělství a jsou vypěstována dle platných norem EU.

Číst víceShow less
54 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1004041
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat zelí ze semínka?

S předpěstováním můžeme začít již v únoru nebo v březnu, kdy semínka zelí vysejeme do skleníku do sadbovačů do hloubky 0,5 cm. Doba klíčení je přibližně 1 týden při teplotě 20 °C. Jakmile narostou oba dva děložní lístky, teplotu snížíme na 10 °C přibližně na týden. Poté se vrátíme k teplotě od 16 do 20 °C. Přesazujeme ve chvíli, kdy mají rostliny 5–7 listů a to ve druhé polovině května.

Stanoviště volíme slunečné (nikoli přímé slunce) s vyšší vzdušnou vlhkostí, rostlině tedy vyhovují polohy, kde častěji prší. Jinak pravidelně a dostatečně zaléváme. Sázíme do sponu alespoň 50 x 50 cm.

Půdu volíme dobře propustnou, zásobenou živinami s dostatečným obsahem vápníku a dusíku (toho ale nesmí být příliš). Hnojíme ideálně chlévským hnojem

Zelí se sklízí přibližně za 3–5 měsíců, dle podmínek pěstování. Pevná a tvrdá hlávka se odřezává u země. Zelí zchladíme a uchováváme při teplotě 1 °C v chladné a vlhké místnosti

Číst víceShow less
Detaily produktu
1004041

Parametry

Výsev
Březen
Duben
Únor
Stanoviště
Slunečné
Barva plodů
Fialová
Možnosti pěstování
Venku
BIO kvalita
Ano
Odrůda
Nehybridní
Sklizeň
Listopad
Září
Říjen
Odrůda zelí
Špičaté
Ranost
Pozdní
Mohlo by se také hodit
4 produktů ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se