×

Kategorie

Zelené hnojení - Bílý jetel - osivo - 60 g

Brand:
×

Jetel bílý je vytrvalá, nízkorostoucí rostlina. Je mrazuvzdorná a díky tomu je velmi oblíbená jako zelené hnojení.

Uplatní se nejen jako podsev v zeleninových záhonech, ale také jako přirozený kryt půdy pod ovocnými stromy a keři bobulovin, kde vytváří nízký, snadno udržovatelný kobercový porost.

Nadzemní části jetelové rostliny jsou pokryty hustým olistěním, které rychle vytváří stinné podmínky, jež efektivně brání růstu plevelů.

Jetel bílý je rovněž prospěšný pro půdní strukturu díky svým silným a bohatě větveným kořenům, které pomáhají půdu provzdušňovat a zlepšovat její strukturu

Číst víceShow less
108 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
5000539
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak na zelené hnojení?

Ideální čas na výsev osiva je od března do září.

Semena začínají klíčit po 1–2 týdnech při teplotě v rozmezí 10–18 ºC.

Rostliny jsou ideální volbou pro výsadbu jako první plodiny nebo jako mezikultury po sklizni. Pravidelná aplikace zeleného hnojení je klíčová pro udržení vysoké úrodnosti půdy.

Kultivované rostliny určené pro zelené hnojení tvoří ochranný pokryv, který stíní půdu a minimalizuje růst plevele, čímž přispívá k udržení zdravého a vyváženého půdního ekosystému.

V obdobích intenzivních dešťů poskytuje zelené hnojení efektivní ochranu proti erozi, což zabraňuje ztrátě cenných živin, které by jinak mohly být splaveny do podzemních vodních zdrojů.

Číst víceShow less
Detaily produktu
5000539

Parametry

Výsev
Březen
Duben
Květen
Srpen
Září
Červen
Červenec
Výška
20 - 40 cm
Stanoviště
Polostín
Slunečné
Barva květů
Bílá
BIO kvalita
Ne
Mrazuvzdornost
Ano
Výrobce
Kiepenkerl
Mohlo by se také hodit
288 Kč s DPH

Vojtěška je nesmírně užitečná vytrvalá rostlina, která je ideální při zeleném hnojení, a to obzvláště v půdách, které trpí nadměrným zhutněním.

Díky svým hlubokým kůlovým kořenům dokáže vojtěška pronikat hluboko do půdy, což zajišťuje její lepší provzdušnění a přispívá k udržení optimálního zdravotního stavu půdy.

Vojtěška má navíc schopnost efektivně vázat živiny a obohacovat půdu o dusík, což se pozitivně projevuje na výnosech a kvalitě budoucích plodin, včetně zeleniny a květin, které na takto připravené půdě vzkvétají.

Kromě toho je vojtěška ceněna i jako krmivo s vysokým podílem bílkovin, což ji staví do role důležitého zdroje výživy pro širokou škálu domácích a hospodářských zvířat.

288 Kč s DPH

Terralife přináší vysoce kvalitní směs osiva pro pro rychlé pokrytí půdy a efektivní fixaci dusíku.

Tato pečlivě vyvážená kombinace rostlin je klíčem k dosažení nadstandardní schopnosti absorbovat dusík ze vzduchu. Díky tomu vytváří ideální prostředí pro budoucí plodiny.

Navíc je směs koncipována tak, aby s prvními mrazíky přirozeně odumřela a připravila půdu pro další využití tak, že je zároveň bohatá na živiny a perfektně připravená pro novou výsadbu.

Významným přínosem směsi Terralife je její schopnost podporovat tvorbu humusu, která je nezbytná pro regeneraci a oživení unavených zahradních půd.

Nejenže pomáhá obnovit jejich vitalitu, ale zároveň přispívá k hlubšímu zakořenění rostlin. To má za následek lepší provzdušnění a strukturu půdy, což vede k optimalizaci vodního a vzdušného režimu půdy a obecně podporuje její zdraví a plodnost. 

263 Kč s DPH

Terralife přináší vysoce kvalitní směs osiva pro podporu pěstování brambor, která byla pečlivě navržena tak, aby optimalizovala pokrytí půdy a její vitalitu.

Toto osivo je vybíráno pro svůj rychlý růst, který efektivně brání půdu před nadměrným vysycháním, podporuje pronikání kořenového systému a napomáhá zvyšování organické rozmanitosti v půdě.

Osivo obsahuje například rostlinu lupinu hořkou, díky které jsou brambory chráněny proti virům, například proti viru chřestýše tabákového. Tento virus je známý svou schopností způsobovat skvrnitost železa na bramborách, což může vést k významným ztrátám v úrodě.

Součástí směsi je i rostlina letní vikev. Ta má pozitivní vliv na půdní mikroflóru, zejména na bakterie, které jsou nezbytné pro zdravý růst rostlin. Přispívá k ochraně rostlin před patogenními bakteriemi a stimuluje přirozené procesy v půdě.

Směs je koncipována tak, aby s prvními mrazíky přirozeně odumřela a připravila půdu pro další využití tak, že je zároveň bohatá na živiny a perfektně připravená pro novou výsadbu.

197 Kč s DPH

Probiotika Weiki pro celou zahradu jsou přírodním přípravkem, který zajistí bohatší a sladší úrodu.

Hnojivo podporuje růst a kvetení, urychluje dozrávání plodů, zlepšuje celkovou vitalitu rostliny a potlačuje patogeny.

V neposlední řadě zlepšuje využití živin z přípravku, posiluje kořenový systém rostliny, pomáhá zelenině lepé snášet stres a urychluje její regeneraci.

Probiotika je možné použít pro ekologické i konvenční pěstování, bez GMO.

Hodí se pro zeleninu, trávník, dřeviny, keře, drobné ovoce, bylinky a další rostliny.

355 Kč s DPH

Neudosan kontaktní přípravek proti škůdcům od firmy Neudorff je určen proti mšicím, sviluškám i molicím.

Je vhodný i k použití v bytech, kancelářích či jiných uzavřených prostorách.

Účinkuje pouze na ty škůdce, kteří jsou přípravkem zasažení. Působí jak na larvy, tak i na dospělce

Obsahuje přírodní mastné kyseliny, které se v přírodě rychle odbourávají

Jedná se o postřikový insekticidní přípravek z přírodních surovin proti škůdcům na okrasných rostlinách, dřevinách či zelenině. Je ve formě rozpustného koncentrátu

138 Kč s DPH

Gladiator je přípravek na hubení jednoletého i dvouletého plevele, včetně nežádoucí vegetace.

Gladiator je postřikový herbicidní přípravek ve formě rozpustného koncentrátu k hubení vytrvalých a jednoletých plevelů na orné půdě a k likvidaci nežádoucí vegetace na nezemědělské půdě.

Balení 40 ml ošetří až 100 m2

Novinka
86 Kč s DPH

Jetel inkarnát je důležitou agrikulturní rostlinou, která je schopna produkce velkého množství zelené hmoty. Tím přispívá k efektivní ochraně půdy proti negativním vlivům, jako jsou přímé sluneční záření a eroze.

Rostlina má chlupaté listy a stonky, které během květu zdobí purpurové květy.

Značný význam jetelu inkarnátu spočívá v přítomnosti kořenových bakterií, které zastávají klíčovou úlohu v procesu rozkladu živin. Toto je zvláště přínosné během přípravy půdy pro pěstování nebo následně po sklizni různých druhů zelenin.

Jetel karmínový je rovněž široce využíván v zemědělství jako kvalitní krmivo pro domácí zvířata

Naposledy zobrazené
Novinka
108 Kč s DPH

Jetel bílý je vytrvalá, nízkorostoucí rostlina. Je mrazuvzdorná a díky tomu je velmi oblíbená jako zelené hnojení.

Uplatní se nejen jako podsev v zeleninových záhonech, ale také jako přirozený kryt půdy pod ovocnými stromy a keři bobulovin, kde vytváří nízký, snadno udržovatelný kobercový porost.

Nadzemní části jetelové rostliny jsou pokryty hustým olistěním, které rychle vytváří stinné podmínky, jež efektivně brání růstu plevelů.

Jetel bílý je rovněž prospěšný pro půdní strukturu díky svým silným a bohatě větveným kořenům, které pomáhají půdu provzdušňovat a zlepšovat její strukturu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se