×

Kategorie

Mochyně peruánská - Physalis peruviana - osivo mochyně - 10 ks

×

Každý se už určitě setkal s tím to plodem na talíři. Plody mochyně jsou velmi nápadné a zároveň chutné a dužnaté. Dosahují velikosti 3–4 cm.

Dají se konzumovat jak čerstvé, tak i ve formě marmelád. 

Mochyně je rychle rostoucí jednoletá rostlina, která se jen s troškou péče dá pěstovat i u nás. Pochází z pohoří Andy. Oranžové kuličky jsou jen o trochu větší než třešně a jako lampión obklopeny zelenými lístky, které později zežloutnou.

V tomto stavu přichází do našich supermarketů nebo právě jako jedlá ozdoba do pokrmů.

Číst víceShow less
47 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000708
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat mochyni ze semínka?

Semínka můžeme od února do dubna předpěstovat na okně či ve skleníčku. Před výsevem necháváme semínka přes noc namočené ve vodě, urychlujeme tím klíčení. Doba klíčení je 1–2 týdny, je třeba udržovat teplo.

Od května je možné začít malé rostlinky přemisťovat ven, ideální spon je 40 x 40 cm. Na vlastní úrodu se můžeme těšit od září. Vyséváme do hloubky 0,5 cm do předem spařeného lehkého, propustného substrátu, ideálně smíchaného s perlitem.

Stanoviště volíme slunečné, teplé.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000708
Podobné články
Co ještě můžete potřebovat?
Zákazníci také nakoupili
35 Kč s DPH
Solanum sessiliflorum je tropický keř plodící hnědočervené jedlé plody. Plody se konzumují buď čerstvé nebo jsou vhodné k výrobě nápojů. Tento tropický keř má velmi velké listy, dlouhé až 45 cm, oválného tvaru, zelené...

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se