×

Kategorie

Vavřín vznešený - Bobkový list - prodej semen - 5 ks

×

Vavřín vznešený - Bobkový list - prodej semínek Vavřín - neboli bobkový list je rostlina známá už z dávné antiky, kde staří Řekové ho považovali za symbol slávy či vznešenosti! Od jara do léta je rostlina obsypána malými kvítky, které nádherně voní a později se z těchto kvítků vyvinou plody. Plody jsou tmavě fialovo - černé.

V kuchyni jsou hojně využívané právě listy vavřínu. Mimo jiné je vavřín mimořádně dekorativní a hodí se jako pokojová rostlina klidně i do obýváku.

Číst víceShow less
48 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001234
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat vavřín vznešený neboli bobkový list ze semínka?

Pěstovat vavřín ze semen je možné během celého roku. Doporučujeme semínka co nejdříve po obdržení zasadit. Nejdříve je nutné semena namočit do teplé vody na 48 hodin. Poté jsou semínka připravena k vysetí. Substrát můžeme použít buď tzv. sadbovací tablety - Jiffy nebo substrát pro pokojové rostliny. Nezapomínáme na dobrou drenáž, můžeme použít perlit. Je to důležité proto, aby semena nenapadla plíseň. Substrát se semeny udržujeme neustále vlhký, ale nepřemokřený. Semena vysejeme 2 až 3 cm hluboko do zeminy. Rostlině vyhovuje slunečné místo, s teplotou mezi 22 a 28°C. Klíčení semen trvá obvykle 6 týdnů, ale může být i delší v závislosti na podmínkách pěstování. Na zimu doporučujeme rostlinu přesunout do světlé a chladné místnosti s teplotou mezi 3 a 18°C, omezit zálivku a hnojení.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001234
Podobné články
Co ještě můžete potřebovat?
136 Kč s DPH
Praktická lopatka co se neohne Velmi kvalitní lopatka, trvanlivá a může se ostřit. Je vyrobena z pevného polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Odolává teplotám v rozmezí -40 až +150°C a je 100 procentně recyklovatelná.
Zákazníci také nakoupili

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se