Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Vavřín vznešený - Bobkový list - prodej semen - 5 ks

1001234

Nové

Vavřín vznešený - Bobkový list - prodej semínek Vavřín - neboli bobkový list je rostlina známá už z dávné antiky, kde staří Řekové ho považovali za symbol slávy či vznešenosti! Od jara do léta je rostlina obsypána malými kvítky, které nádherně voní a později se z těchto kvítků vyvinou plody. Plody jsou tmavě fialovo - černé.

V kuchyni jsou hojně využívané právě listy vavřínu. Mimo jiné je vavřín mimořádně dekorativní a hodí se jako pokojová rostlina klidně i do obýváku.

Více informací

48 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat vavřín vznešený neboli bobkový list ze semínka?

Pěstovat vavřín ze semen je možné během celého roku. Doporučujeme semínka co nejdříve po obdržení zasadit. Nejdříve je nutné semena namočit do teplé vody na 48 hodin. Poté jsou semínka připravena k vysetí. Substrát můžeme použít buď tzv. sadbovací tablety - Jiffy nebo substrát pro pokojové rostliny. Nezapomínáme na dobrou drenáž, můžeme použít perlit. Je to důležité proto, aby semena nenapadla plíseň. Substrát se semeny udržujeme neustále vlhký, ale nepřemokřený. Semena vysejeme 2 až 3 cm hluboko do zeminy. Rostlině vyhovuje slunečné místo, s teplotou mezi 22 a 28°C. Klíčení semen trvá obvykle 6 týdnů, ale může být i delší v závislosti na podmínkách pěstování. Na zimu doporučujeme rostlinu přesunout do světlé a chladné místnosti s teplotou mezi 3 a 18°C, omezit zálivku a hnojení.

Související produkty

Podobné články

Rostliny s exotickými jmény - katrán,...

Jsou jedlé a většinou i léčivé, všechny jsou hlíznaté a vydrží bezpečně a celoročně venku, mimo tedy bobkového listu.

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu