Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Lékořice lysá - Glycyrrhiza glabra - semena lékořice - 4 ks

1001530

Nové

 Lékořice lysá - semena lékořice - pěstování lékořice - Glycyrrhiza glabra

je velice známá léčivá rostlina, která kromě svého léčebného významu, je také používání jako ochucovadlo do cukrovinek či tak oblíbených likérů.

Někteří z nás si při pojmu lékořice představí černý pendrek, který až nám rostlina vyklíčí, si můžeme z jejího kořene udělat sami.

 

Více informací

55 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Něco málo o rostlině: Lékořice je vytrvalá rostlina s abnormálně dlouhými kořeny. Ne zřídka dosahují délky přes jeden metr. Lékořice kvete v létě fialovými květy. Plodí tzv. lysý lusk, který obsahuje právě nová semínka.

Lékořice se pěstuje hlavně kvůli svým mohutným kořenům, které ocení hlavně příznivci lidového léčitelství. Nejen že působí příznivě na sliznici našeho žaludku, ale také usnadňuje odkašlávání.

 

Jak si vypěstovat lékořici ze semínek?

Jedná se o vytrvalou rostlinu, které se dobře daří v polostínu. Semínka zasadíme lehce 0,5 až 1 cm do substrátu. Výsev lékořice je možný během celého roku. Nejprve semínka namočíme do vody na 24 až 48 hodin. Humózní substrát s dobrou drenáží, buď použijeme písek nebo perlit. Klíčení obvykle nastává nejdříve po 4 týdnech. Klíčení je nepravidelné a může trvat i déle. Půda by měla být neustále vlhká. Vhodná teplota pro rostlinu je pokojová teplota nad 20 stupňů.

Související produkty

Podobné články

Rostliny s exotickými jmény - katrán,...

Jsou jedlé a většinou i léčivé, všechny jsou hlíznaté a vydrží bezpečně a celoročně venku, mimo tedy bobkového listu.

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu