Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Cesmína paraguayská - Mathé - Ilex paraguariensis - semena Cesmíny - 6 ks

1003565

Nové

Cesmína paraguayská je skvělý pomocník hlavně pro milovníky povzbuzujícího čaje Mathé. Právě z listů této rostliny, se známý čaj mathé připravuje.

Rostlina Cesmína je pochází původně z oblasti Jižní Ameriky, kde dorůstá do výšek až kolem deseti metrů.Cesmína jako tradiční symbol Vánoc - častokrát je Cesmína zapomínaná díky tzv. Vánoční hvězdě. Cesmína je obklopena vejčitými lesklými listy, z kterých se práve připravuje čaj Mathé. Čaj Mathé má antioxidační účinky, zlepšuje činnost ledvin a ochranuschopsnost našeho těla.

Cesmína plodí fialovo červené plody, které jsou jedovaté.

Více informací

67 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Cesmína má i své magické účinky. Traduje se, že Cesmína má chránící účinky. Jedna z tradic říká, že se Cesmínovou vodou se pokropí novorozence, aby bylo ochráněné před nevítanými zvířaty a duchy

Jak pěstovat Cesmínu ze semen?

Cesmína potřebuje ke klíčení půdu bohatou na živiny a zároveň dobře propustnou. Klíčení nejlépe vyhovuje teplota okolo 20 stupňů. Abychom urychlili klíčení, květináček zakryjeme igelitem. Před satmoným výsevem doporučujeme semena namočit do vody na 48 hodin. Klíčení trvá několik měsíců. 

Související produkty

11 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu