×
PPL Parcelshop

Kategorie

Fiala letní Miracle směs - Matthiola incana - osivo fialy - 60 ks

×

Fiala letní je dvouletá až víceletá rostlina, pěstovaná jako letnička. Hodí se do záhonů nebo k řezu.

Dosahuje výšky 70 cm, a právě díky svému kompaktnímu vzrůstu se hodí k osázení květináčů. Navíc krásně voní.

Kvítky se objevují až do prvních mrazů.

Číst víceShow less
34 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1001411
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat fialu ze semínka?

Předpěstování je možné od února do dubna. Poté je možné sazeničky přemístit ven. Rostlinu je možno pěstovat i na balkóně v truhlíku.

Stanoviště by mělo být světlé, semena nezasypávat, ponechat na povrchu, jelikož potřebují ke klíčení dostatek světla. Také je možné semínka vysévat přímo ven, a to od dubna do května.

Rostliny by měly mít mezi sebou vzdálenost alespoň 30 cm. Délka klíčení se obvykle pohybuje okolo 7–14 dní, venku to trvá o něco déle. Ideální teplota ke klíčení se pohybuje mezi 16–18 °C

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001411

Parametry

Výsev
Březen
Duben
Únor
Výška
60 - 80 cm
Stanoviště
Polostín
Slunečné
Barva květů
Směs barev
Doba kvetení
Duben
Květen
Srpen
Září
Červen
Červenec
Říjen
Možnosti pěstování
Venku
Mohlo by se také hodit
242 Kč s DPH

Symbivit Muškát - balkonóvé květiny je nová přírodní metoda jak pečovat o kořenový systém rostlin.

Po aplikaci dosahují kvetoucí rostliny sytějších barev. Rostliny kvetou podstatně déle a jsou odolnější vůči některým chorobám. Také podporuje vyšší tvorbu květů.

Mykorhiza symbivit Muškát se využívá u řady rostlin jako verbeny, petúnie, fuchsie, lobelky, okrasné popínavé rostliny a další kvetoucí rostliny.

Přípravek musí přijít do kontaktu s kořenovým systémem rostliny. 

125 Kč s DPH

Přípravek Fytovit je účinným zdrojem rostlinami přijatelného hořčíku a železa. Podporuje zdravý růst rostlin a je účinný proti žloutnutí listů, neboli CHLORÓZE.

Používá se na vinnou révu, ovocné dřeviny, okrasné rostliny, zeleninu, jahody, ovocné dřeviny a další.

Při příznacích chlorózy stříkáme naředěný roztok přímo na listy (nedoporučuje se aplikovat na přímém slunci).

Obsahuje stimulátor, který pomáhá při výskytu chlorózy, pro rychlý příjem živin a jako podpora růstu v nepříznivých podmínkách

81 Kč s DPH

Jedná se o přírodní organický lisovaný kokosový substrát. Obsahuje kokosová vlákna.

vysokou vodní jímavost, velice dobře saje a drží vlhkost, takže po zalití vodou vznikne z jedné slisované cihly velké množství substrátu. Dokáže pojmout až 8x více vody než činí jeho hmotnost.

Je vzdušný i při plném nasycení vodou. Vláknitá struktura napomáhá dobrému rozvoji kořenového systému. Vlákna mají vysokou odolnost vůči rozkladu

204 Kč s DPH

Mykorhizní houby jsou vhodné hlavně pro okrasné rostliny na balkóně či i v zahradě.

Jedná se o pomocný rostlinný přípravek pro zapravení do substrátu, který podporuje lepší a vyrovnaný růst rostlin, bohatší a zdravější kořenový systém, větší nasazení květů, dlouhodobější kvetení a vyšší odolnost rostlin.

Aplikujeme na dno výsadbové jámy v dávce 15 g na rostlinu.

116 Kč s DPH

Silva Tabs je hnojivo ve formě tablet, které se pomalu rozpouští až po dobu 12 měsíců. Je určeno pro individuální hnojení či pro přihnojování.

Živiny jsou efektivně využity přímo kořenovým systémem hnojené rostliny. Nehnojíte okolní plevel.

Hnojivo není vyplavováno vodou, neboť obsažené živiny se v ní rozpouštějí pouze velmi pomalu, a nehrozí snadné předávkování.

Hnojivo se velmi snadno přesně dávkuje, neboť každá tableta má definovanou hmotnost.

5 produktů ve stejné kategorii
67 Kč s DPH

Fiala letní patří mezi jednoleté okrasné rostliny. Pochází ze Středomoří, ze kterého byla později koncem 19. století zavlečená i do Evropy.

Tento plnokvětý kultivar fialy kvete nádhernými bílými květy v řídkém hroznu. Květy vám budou dělat radost od dubna do září

Typickým znakem této odrůdy je vanilková vůně.

Rostlina dorůstá do výšky až 75 cm. Fialu můžete pěstovat jak na zahrádce, tak i v truhlíku. Hodí se i k řezu.

65 Kč s DPH

Fiala letní, též nazývaná šedivá, je jednoletou okrasnou rostlinkou, která pochází z oblasti Středomoří.

Konkrétně tento kultivar vás svými plnými žlutými květy potěší od dubna až do září. Ty jsou v hroznovitém květenství s typickou vanilkovou vůní

Stonek je chlupatý a dorůstá přibližně 20 cm. Hodí se pro pěstování v záhonech, truhlících a dalších pěstebních nádobách. Je vhodná k řezu.

48 Kč s DPH

Fiala Hot fakes patří mezi nižší typ fialy, která je ideální volbou každého zahrádkáře, který hledá esteticky přitažlivé a snadno udržující rostliny.

Rostlina roste kompaktně, bohatě se větví a dorůstá výšky 25–40 cm.

Tento kultivar nabízí plně dvojité, vonné květy fialové barvy, které lákají do zahrady medonosný hmyz. Díky tomu dochází k podpoře biodiverzity.

60 Kč s DPH

Fiala Iron Appricot se řadí mezi nový typ japonského hybridu, jehož název byl odvozen od silných a rovných stoncích, které rostlina má.

Tato prémiová odrůda má 55 % rostlin s dvojitými květy meruňkově oranžové barvy. Jsou uspořádány velmi hustě, což přispívá na její atraktivitě.

Rostlina dosahuje výšky až 60 cm. V porovnání s tradičními evropskými odrůdami je tato robustnější, silnější a výrazně těžší. Díky tomu je odolná vůči větru.

54 Kč s DPH

Fiala Iron Rose se řadí mezi nový typ japonského hybridu, jehož název byl odvozen od silných a rovných stoncích, které rostlina má.

Tato prémiová odrůda má 55 % rostlin s dvojitými květy sytě růžové barvy. Jsou uspořádány velmi hustě, což přispívá na její atraktivitě.

Rostlina dosahuje výšky až 60 cm. V porovnání s tradičními evropskými odrůdami je tato robustnější, silnější a výrazně těžší. Díky tomu je odolná vůči větru.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se