Katalog

Povolené filtry:
  Kvalita

  Naše produkty

  Nejprodávanější

  Okurky 

  Okurky jsou plíživé, teplomilné rostliny, pocházející z Indie. Dnes se okurky pěstují po celém světě nejen pro svou výbornou chuť, ale také proto, že okurky jsou přínosné pro naše zdraví. Zlepšují kvalitu pleti, vlasů a nehtů, jsou detoxikační a hydratují naše tělo a v letních dnech poskytují úlevu při boji s horkem, nebo spálené pokožce. 

  V této sekci naleznete tradiční okurky nakládačky i okurky salátové. Nabízíme také netradiční okurky ke konzumaci, nebo okurky okrasné.

  • Okurky salátové
   Okurky salátové

   Okurky jsou vynikajícím zdrojem vitamínu B1, B2, B3, B5, B6 a C. Kromě toho obsahují vápník, železo, hořčík, zinek, draslík, fosfor a kyselinu listovou. Obohaťte své pokrmy a drinky o domácí okurky.
   Salátové okurky je nejlepší pěstovat ve skleníku, jelikož milují teplo. Pro svůj růst vyžadují kvalitní, výživnou a hluboce zpracovanou zeminu. Pozor na shlukování vody přímo u rostliny, vlivem přemokření by mohlo dojít k uhynutí okurky.

  • Okurky nakládačky
   Okurky nakládačky

   Okurky nakládačky dorůstají většinou délky 10 cm. Oproti salátovým okurkám jsou menší. Okurky nakládačky jsou prioritně určené k nakládání. U těchto okurek je možnost vertikálního i horizontálního pěstování. Vertikální je, že se vede po opoře, u horizontálního pěstování se okurky plazí po zemi.
   Pro svůj růst okurky vyžadují světlé místo, ale v závětří. Půda by měla být humózní a dostatečně vyživená.

  • Netradiční okurky
   Netradiční okurky

   Netradiční okurky jsou skvělou volbou pro zahrádkáře, kteří hledají něco zajímavého a neobvyklého. V nabídce najdete okurky, na kterých si pochutnáte, ale i okurky okrasné, které svým tvarem, barvou nebo texturou zaujmou každého.

  na stránku
  Zobrazeno 1 - 23 z 46 produktů
  Zobrazeno 1 - 23 z 46 produktů

  Menu