×

Kategorie

Ampák jasanolistý - Evodia fraxinifolia - semena ampáku - 7 ks

×

Evodie neboli ampák je atraktivní opadavý strom, který pochází z východní Asie. Dorůstá do výšky několika metrů, ve své domovině to může být až 20 m.

Ampáku se také říká včelí strom, neboť jeho žluté květy lákají včely.

Rostlina je mrazuvzdorná

Číst víceShow less
41 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1003630
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat ampák ze semínka?

Nejdříve semena namočíme na 24 hodin do vlažné vody. Poté provedeme tzv. studenou stratifikaci po dobu 1–2 měsíce. Tzn. semínka dáme do písku a uložíme do ledničky. Poté jsou semena připravena na výsev.

Semena vyséváme na povrch substrátu ideálně v únoru nebo březnu. Potřebují ke klíčení světlo. Ideální teplota ke klíčení je 20 °C.

Stanoviště volíme slunečné nebo v mírném polostínu s propustnou, výživnou půdou s mírnou zálivkou. První 3 roky doporučujeme mladé rostliny na zimu zakrýt.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1003630

Parametry

Výsev
Březen
Únor
Výška
200 a více cm
Stanoviště
Polostín
Slunečné
Barva květů
Žlutá
Doba kvetení
Srpen
Červen
Červenec
Barva plodů
červená
Možnosti pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ano
Vegetační doba
Trvalky
Co ještě můžete potřebovat?
110 Kč s DPH
Hnojivo Agro - Organo je minerální hnojivo vydatné vícesložkové hnojivo, které dodá okrasným dřevinám a keřům potřebné živiny ve vyváženém poměru po dobu až 60 dní. Kombinace organické a minerální složky zaručí, že...
136 Kč s DPH
Praktická lopatka co se neohne Velmi kvalitní lopatka, trvanlivá a může se ostřit. Je vyrobena z pevného polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Odolává teplotám v rozmezí -40 až +150°C a je 100 procentně recyklovatelná.
104 Kč s DPH
Hoštické hnojivo Guáno - z trusu mořských ptáků Guáno je čistě přírodní surovina, vzniklá mineralizací ptačího trusu na pobřeží Jižní Ameriky. Vzhledem ke svému složení je po staletí využívána místními obyvateli v...
Zákazníci také nakoupili
36 Kč s DPH
Agáve paryi - prodej semen agáve - kvalitní osivo Agáve parryi je nejvíce pěstované agáve u nás jako exotická rostlina. Jeho výhodou je, že je mrazuvzdorné. Stříbrná růžice je krásná na první pohled. Agáve parryi...

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se