Co pěstovat ve skleníku

Co pěstovat ve skleníku

Milujete vůni země? Máte svoji zahradu? Rádi byste pěstovali rostliny, které chtějí teplo? Pokud jste odpověděli 3x ano, máme pro vás radu. Pořiďte si skleník. Pěstováním rostlin ve skleníků také můžete dosáhnout mnohem vyšší úrodnosti, než bez něj. Výhodou je i skutečnost, že s pěstováním můžete začít dříve, nežli byste učinili na volných záhonech a tím se samozřejmě urychlí také sklizeň.

Pěstujeme zeleninu

Ve skleníku můžete zeleninu – stejně jako na záhonu – pěstovat jak ze semen (ředkvičky, mrkev, petržel, salát) anebo ze zakoupených sazeniček (rajčata, kedlubny, okurky, papriky). I sazenice však můžete ve skleníku předpěstovat ze semen. S výsevem můžete klidně začít už v únoru. Výhodou skleníku navíc je, že v něm lze pěstovat i exotičtější druhy ovoce či zeleniny, které byste jinak na české zahrádce vypěstovali jen stěží, například lze předpěstovat sadbu artyčoku.

Koření a bylinky porostou ve skleníku

Zkuste si koutek ve skleníku vyhradit také pro pěstování koření a bylinek. Některé (například pažitku si petrželku) sem můžete přenést na zimní měsíce, jiné tu můžete pěstovat po celý rok. Ve skleníku se bude dařit kopru, bazalce, tymiánu či rozmarýnu. Zasadit sem můžete také trs libečku, dobromysl nebo saturejku. Rostliny lze pěstovat buď volně v půdě či je ponecháme zasazené v nádobách, které by neměly být z umělé hmoty.

Skleník jako zimní zahrada

Své místo bude mít skleník i pro pěstitele, kteří se zabývají okrasným pěstitelstvím – tedy květinami. Nejen, že si ve skleníku mohou předpěstovat sadbu ze semen, což platí třeba pro různé primulky, astry, afrikány nebo hvozdíky, ale můžete sem i umístit pokojové květiny, kterým nesvědčí suchý a teplý vzduch v bytě. V neposlední řadě můžete sklením využít pro pěstování kaktusů.

Skleník pro exotické rostliny

Skleníkové klima bude vhodné pro výsev některých exotických rostlin, například tabáku, durmanu nebo mochyně. Dobře se tam bude dařit i papyru nebo oleandru. Pěstovat tu můžete také banánovník nebo fíkovník, které můžete také „vypiplat“ ze semínek. I takové rostliny, jako je karambola nebo kivi vezmou skleníkový prostor jako vhodné místo k růstu i plození.

Publikováno dne 2017-03-16 6327
Tag: Zahrada

Podobné články

I na podzim může být zahrada rozkvetlá

Jaké květiny vysadit, aby nebyla zahrada na podzim barevná jen díky listnatým stromům?

Není váš trávník dokonalý...

Hustý svěže zelený trávník je snem většiny majitelů zahrad.

Neprospívají vámi pěstované...

Díky Lignohumátu rostlina lépe využívá živiny obsažené v půdě

V březnu Vás na zahradě čeká...

Začít s předpěstováním sadby již můžete u většiny zelenin a letniček

Lepší než zelenina z obchodu je ta...

Není nad tu vlastnoručně vypěstovanou

I v našich podmínkách lze pěstovat tropické a subtropické rostliny (1)

Mezi odolné subtropické rostliny patří například fíkovníky.

Menu