Abeceda bylinek - pohanka obecná

Abeceda bylinek - pohanka obecná

Fagopyrum esculentum Moench (pohanka obecná) pochází z Číny a svůj název získala díky pohanským nájezdníkům: saracénům a tatarům, kteří rozšířili její semena do Evropy. Je to rostlina nenáročná na pěstování. Řadíme ji do čeledi rdesnovitých.

Pohanka je 30–80 cm vysoká jednoletá rostlina. Lodyha je červeně naběhlá, dutá, vzpřímená a málo větvená. Listy jsou střelovitě srdčité. Květenství vyrůstají postupně z úžlabí listu, kde jsou kvítky uspořádány v hroznu. Květy jsou oboupohlavné. Barva květů je buď bílá, růžová, méně často červená. Květy se objevujív červenci a srpnu. Pohanka je spíše cizosprašná. Kvetoucí nať obsahuje rutin, látku, která snižuje krevní tlak. Plodem je trojboká nažka připomínající bukvici, hnědé, černé nebo šedé barvy. Oloupaná semena se svojí strukturou a chemickým složením podobají cereáliím.

Rostlina není náročná na půdní a pěstitelské podmínky. Pohanka je ale citlivá na jarní mrazíky, proto se vysévá v květnu, kdy pomine jejich nebezpečí. Sklízíme koncem srpna nebo v září. Dařit se jí bude v půdách lehkých, hlinitopísčitých či písčitohlinitých. Vhodnou předplodinou pro ni jsou luskoviny a okopaniny. Je nenáročná na živiny. Většinou se pohanka pěstuje na semeno. Je také významnou medonosnou rostlinou. Používá se také jako meziplodina k obnově půdní úrodnosti a ke zlepšení půdní struktury pro následné plodiny.

Pohanka je významným zdrojem flavonoidu rutinu. Je také ceněna díky své vysoké biologické hodnotě bílkovin (11%), vyváženému složení esenciálních aminokyselin, vysokému obsahu vlákniny (11%) a rezistentního škrobu a příznivému zastoupení mastných kyselin v tuku (významný je především vysoký obsah kyseliny linoleové). Semeno pohanky obsahuje draslík, fosfor, vápník, železo, měď, mangan, zinek a selen, z vitamínů skupinu B, cholin a tokoferol. Jelikož neobsahuje lepek, je vhodná pro osoby trpící celiakií jako náhrada běžných obilovin.

Pohanka své hlavní uplatnění nachází v lidské výživě. Cení se zejména pro vysoký obsah lehce stravitelných bílkovin, příznivé složení tuků a vysoký obsah flavonoidového glykosidu rutinu, který zvyšuje pružnost cévních a žilních stěn, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a rozšiřuje cévy.

K vaření se používají nažky, které se zpracovávají na pohankovou krupici – lámanku, mouku nebo kroupy. Plevy jsou bohaté na železo a může se z nich vařit léčivý čaj, podobně jako i z natě a květu. Mladou nať pohanky přidáváme do polévek podobně jako jiné naťové koření.

Publikováno dne 2017-03-27 Byliny 760
Tag: Byliny

Podobné články

Proč pěstovat meduňku?

Krásně vonící bylinka s léčivými účinky

Abeceda bylinek – divizna velkokvětá

Jak na pěstování divizny u Vás na zahrádce

Bylinka proti únavě – gotu kola nebo - li pupečník asijský

Vyzkoušejte si vypěstovat tradiční asijskou bylinu Gotu Kola

Abeceda bylinek – mařinka vonná

Od teď ji nenecháme růst za plotem.

Abeceda bylinek - len

Len setý olejnatá, přadná a léčivá rostlina v jednom.

Abeceda bylinek – rakytník řešetlákový

Hippophae rhamnoides, také rakytník úzkolistý je opadavá dřevina z čeledi hlošinovitých

Menu