Abeceda bylinek – mařinka vonná

Abeceda bylinek – mařinka vonná

Mařinka vonná, latinsky Galium odoratum (L.) Scop. - synonymum Asperulaodorata L., patří do čeledi mořenovitých (Rubiaceae). Lidově se jí také říká mařenka, božec, voňavý svízel, valdmajstr, asparelka, asparulka, bylina májová, drobňava, lipkavec, marunka májová, marynka vonná, mařena, planá mořena, voňavka, svízel vonný.

Mařinka je trvalka vysoká 10 - 30 cm. Hojně je rozšířena téměř po celé Evropě a často tvoří husté porosty v listnatých, především v bukových a habrových, lesích. Roste také v západní Asii a Severní Americe.

Má slabé, větvené oddenky s četnými přímými čtyřhrannými lodyhami, s bohatými nepravými přesleny lysých kopinatých listů s drsným okrajem a krátkou osinkou na špičce. Kvete drobnými bílými kvítky od května do června. Plodem je kulatá dvojnažka se štětinkovitými háčky, které se přichytávají k srsti zvířat, ale také na oděv člověka. Při pomačkání a sušení voní kumarinem.

Komu mařinka neroste v dosahu planě, může si ji snadno vypěstovat - buď ze semen, nebo vegetativních výhonků, které se přesazují v době, kdy kvete. Na předem připravený záhon vysadíme namnožené rostliny ve vzdálenosti asi dvacet pět centimetrů od sebe. Mařinku vysazujeme do vlhčích, humózních půd v lehkém polostínu. Můžeme ji vysazovat i do větších nádob, ale má raději dostatek prostoru - v těsných podmínkách jí mohou uhnívat kořeny. V podmínkách teplých a suchých jí mohou osychat a žloutnout listy. Tehdy je dobré mařinku sestřihnout, rychle obrazí. Nejlépe kolem poledne, sbíráme nať - krátce před rozkvětem nebo na počátku kvetení. Správně usušená rostlina má původní barvu, hořce kořenitou chuť a voní kumarinem. Skladujeme ji v dobře uzavřených, vzduchotěsných, tmavých sklenicích.

Mařinka obsahuje kumarin, terpenický glykosid asperulosid, třísloviny, organické kyseliny, hořčiny, vitamín C, silice a amid kyseliny nikotinové.

Pozor! Kumarin obsažený v mařince způsobuje při jednorázovém překročení dávky silnou bolest hlavy, závratě a pocity na zvracení, při dlouhodobém podávání je ohrožena funkce jater, může dojít k zástavě dechu!

Využívá se v lékařství především zevně (na drobná poranění i hnisavé rány apod.), v lidovém léčitelství se nejčastěji používala na zklidnění a dobré usínání. Látky v ní obsažené mají protikřečové účinky, pomáhají proti nadýmání a bolestech břicha a působí močopudně. Neměla by se však používat dlouhodobě. Čerstvé listy můžeme použít k ochucení nealkoholických nápojů. Sušené listy se používají k výrobě osvěžujících kosmetických přípravků.

Publikováno dne 2017-07-10 Byliny 1197
Tag: Byliny

Podobné články

Proč pěstovat meduňku?

Krásně vonící bylinka s léčivými účinky

Abeceda bylinek – divizna velkokvětá

Jak na pěstování divizny u Vás na zahrádce

Bylinka proti únavě – gotu kola nebo - li pupečník asijský

Vyzkoušejte si vypěstovat tradiční asijskou bylinu Gotu Kola

Menu