Brokolice obsahuje tolik vápníku jako mléko, zkuste si ji vypěstovat, zas tak složité to není

Brokolice obsahuje tolik vápníku jako mléko, zkuste si ji vypěstovat, zas tak složité to není

Její původ je zřejmě ve Středomoří, pochází z oblasti Apeninského poloostrova, kde ji pěstovali Etruskové již dlouho před příchodem italských kmenů. Byla vyšlechtěna z původní plané košťáloviny, která je i předchůdcem zelí, kedluben, květáku a kapusty. Díky komplexu obsažených látek se jednoznačně řadí do kategorie „superzdravých“ zelenin.

Aby brokolice prospívala, vyžaduje propustné hlinitopísčité půdy s dostatkem vápníku a dostatek výživy. Nebojte se ji proto přihnojit komplexním hnojivem i v průběhu růstu. Tam, kde jste v předchozích letech pěstovali jiné brukvovité zeleniny – zelí, kapustu, kedlubny, nepěstujte nyní brokolici, trpí stejnými nemocemi a stejnými škůdci jako její příbuzní.

Běžně pěstujeme dvě základní formy brokolice.

  • brokolici květákovou (např. Lucie F1, Lord F1, Fellow F1), která tvoří velkou středovou růžici
  • brokolici výhonkovou (např. Vitamina, Calabrese), která má středovou růžici menší, rostlina je ale větvená a tvoří množství drobných postranních růžiček

Brokolici se nejlépe daří při teplotě od 10 do 25 °C (je plodinou chladných období), letní vedra způsobují předčasný vývoj květních poupat a rostlina rychleji vykvétá. Nejběžnějším termínem výsevu a výsadby brokolice je časné jaro, sklízí se pak v červnu. Vegetační doba je krátká (70–90 dní) a tak je možné pěstovat brokolici i pro podzimní sklizně, s výsevem do poloviny července a výsadbou do začátku srpna. Jsou-li rostliny brokolice otužené, snesou na podzim mráz až do –5 °C, tak lze často růžice sklízet ještě i v listopadu. Růžice musí být při sklizni plně vyvinutá a jemně se začít rozvolňovat. U většiny odrůd se po sklizni vrcholové růžice vyvinou z pupenů v paždí listů růžice postranní, jsou menší ale stejně křehké a chutné jako růžice hlavní.

Vyséváte-li brokolici přímo na záhon, hlídejte napadení dřepčíky (jsou schopni zdecimovat vyklíčené rostlinky v průběhu jednoho dne). Dřepčíkům nesvědčí vlhko, za to svědčí klíčící brokolici, udržujte proto při klíčení povrch půdy vlhký. Výsev můžete také překrýt netkanou textilií. Poruchou vývoje je u brokolice stejně jako u květáku „vyslepnutí“ růžic. Příčinou může být poškození vegetačního vrcholu plodomorkou zelnou či může být způsobeno nedostatkem molybdenu na kyselých půdách.

Brokolice je bohatá na vitaminy C a E, vitamin B1 a B2, kyselinu listovou, minerály (draslík, vápník, fosfor a síru), vlákninu, flavonoidy, také má nízký obsah cukrů a tuků, což z ní činí potravinu nejen velmi zdravou, ale i dietní. Brokolice výrazně ochraňuje lidský organismus proti volným radikálům, toxickým a rakovinotvorným látkám. Významnou roli při ní  hrají glukosinuláty, tj. sirné sloučeniny s výrazným preventivním účinkem proti nádorovému bujení.

Publikováno dne 2018-02-28 Zelenina 1786
Tag: Zelenina

Podobné články

Vysejete-li nyní špenát, brzy z jara...

Pro jarní sklizeň nastal čas výsevu právě nyní.

Pěstování česneku není...

Před vlastní výsadbou rozdružte cibule česneku na stroužky.

Jak se správně starat o rajčata, aby byla velká úroda?

Nezbytností je pravidelná a dostatečná zálivka.

Co nyní vysít, abyste do podzimu sklidili?

Pohledná listová zelenina oživí zejména podzimní saláty.

Po špenátu Vám sice svaly jako Pepkovi...

Špenát je zdravou zeleninou plnou minerálů.

Salát na sto způsobů (3.)

Každý má jinou strukturu, tvar, jinou chuť i jiné aroma

Teplá léta vybízejí k pěstování melounů

Vodní meloun je úžasným pomocníkem při detoxikaci organismu

Menu