×
PPL Parcelshop

Kategorie

Zelí čínské Paket - Brassica chinensis - osivo zelí - 100 ks

×

Zelí čínské Paket je raná odrůda čínského zelí, středně vysoká. Listy této odrůdy jsou vzpřímené, tmavě zelené barvy a lesklé

Řapíky jsou bílé, středně dlouhé. Odrůda je odolná vůči vybíhání do květu

Odrůda je vhodná i pro podzimní sklizeň

Vegetační doba je 45–55 dní.  

Číst víceShow less
30 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1003247
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat zelí ze semínka?

Semena se vysévají přímo na venkovní slunečné stanoviště od května do července. Spon by měl být alespoň 40 x 30 cm. Zpočátku růstu nesmí být teplota příliš nízká, aby při rychlém oteplení nedošlo u rostliny k vybíhání do květu. 

Zelí potřebuje propustnou půdu, dobře zásobenou živinami, s pH 6,5–7. Půda by měla být dobře prohnojena chlévským hnojem, měla by mít dostatek dusíku (ale ne příliš – většinu dusíku dodá již samotný hnůj). Pro hnojení dusíkem můžete využít dusíkaté vápno či ledek vápenatý, příp. NPK hnojivo. Důležité je také podzimní provápnění půdy.

Rostliny poměrně dobře snášejí nízké teploty, ale i přesto je lepší přesazené sazenice překrýt netkanou textilií, která zajistí stabilní teplotní podmínky a zároveň ochrání před případnými škůdci. Tuto textilii můžete rostlinám ponechat až do doby uzavírání hlávek.

Zelí potřebuje ke zdárnému růstu dostatek vláhy, a to nejen v podobě zálivky, ale také v podobě vzdušné vlhkosti. Vhodné jsou tedy polohy s nižší teplotou a vyšším množstvím srážek. Ty je možné nahradit dostatečnou zálivkou.

Doba sklizně se pozná podle pevné a dobře rozvinuté hlávky, která se odřezává těsně u země. Toto odříznutí dá prostor růstu nových menších hlávek. Sklizené zelí se rychle zchladí a uchovává při teplotě 0–1 °C a dostatečné vzdušné vlhkosti. 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1003247

Parametry

Výsev
Květen
Červen
Červenec
Stanoviště
Slunečné
Barva plodů
Bílá
Zelená
Možnosti pěstování
Venku
BIO kvalita
Ne
Odrůda
Nehybridní
Sklizeň
Září
Říjen
Odrůda zelí
Čínské
Ranost
Raná
Mohlo by se také hodit
8 produktů ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se