Naše produkty

Nejprodávanější

Makadámie - rostlina Macademia integrifolia - Makadamské oříšky semena - 2 ks

1001509

Nové

Makadámie - Makadamské oříšky rostlina - Macadamia integrifolia - kvalitní semena

Makadámie je znám díky svým plodům - makadamským oříškům. Často se jim také říká tzv. queensladnské oříšky. Každý by si myslel, že makadamské oříšky pocházejí z Havaje. Ale původně pochází makadámie ze severovýchodní Austrálie. Plody se ale dneska pěstují hlavně na plantážích právě na Havaji.

 

Více informací

48 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Makadámie je stále zelený dekorativní strom, dosahující výšky až 15 metrů. I když pochází z tropických oblastí, dobře se mu u nás daří jako pokojové rostlině.

Jak pěstovat makadámii ze semen?

Semena jsou veliká, svou velikostí připomínají známé Mozartové koule. I když je to dosti těžké, je dobré tvrdý obal semene narušit např. nožem či pilníkem. Pak tyto velká semena ponoříme na 3 až 5 dní do vlažné vody, vodu každý den vyměňujeme. Semena zasadíme do hloubky 2 cm. Zemina by měla být mix substrátu pro pokojové rostliny a perlitu či písku. To je u makadámie důležité. Ideální teplota ke klíčení je pokojová, kolem 23 stupňů. Klíčení obvykle trvá 4 a více týdnů.

Rostlina není mrazuvzdorná, je to tedy pokojová rostlina. V letních měsících ji můžeme dávat ven nebo vhodná do skleníku.

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu