Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Begónie plnokvětá oranžová převislá- Begonia pendula maxima - prodej jarních cibulovin - 2 ks

2841158

Nové

Begónie plnokvětá oranžová - cibulky - kvalitní cibulky begónií - Begonia pendula 

Begónie je rostlina vhodná k pěstování jak v truhlíku tak i přímo v záhonu. Jedná se o plnokvětou odrůdu, kvetoucí oranžovými květy dosahují velkosti až 15 cm! 

Ke správnému růstu doporučujeme begónie nejdříve předpěstovat. Doporučujeme cibulky namočit na několik hodin do vlažné vody, a až poté začít s výsadbou. 

 

Více informací

52 Kč

Toto zboží není momentálně skladem
 
Návod

Jak správně pěstovat begónie:

  • Cibulky begónií můžeme sázet do truhlíků už v únoru. Ven je však dáme až v druhé polovině května, kdy nehrozí mrazíky. Substrát udržujeme mírně vlhký, škodí jak vyschnutí, tak převlhčení. Měl by být kyprý a humózní s pH okolo 6. Vhodné jsou hotové substráty.
  • Pravidelně odstraňujeme odkvetlé a zavadající části, aby se podpořil další vývin poupat a aby na rostlině nebyla živná půda pro choroby. Pravidelně přihnojujeme od jara do podzimu jednou za 7 - 14 dní. 
  • Pro zálivku je vhodná měkká odražená voda. Rostlina se nesmí smáčet.
  • Rostliny můžeme nechat venku do prvních mrazíků. Poté odstraníme listové části a hlízy vyjmeme. Důkladně je očistíme od zbytků substrátu a dáme je zimovat do bedničky se suchou rašelinou nebo pilinami. Bedničku můžeme zakrýt novinami nebo netkanou textilií. Teplota by neměla klesnout pod 2 °C a zároveň by neměla přesáhnout 15 °C, jinak nám začnou cibulky předčasně klíčit.

Související produkty

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu