Kategorie

Aktuality

Červen - čas na výsev okrasných luk. 

Poštovné zdarma již od 650 Kč!

Opět skladem semena Sutherlandie!

Graviola semena u nás v prodeji ZDE

Hledáte semena šanty kočičí? Nabízíme hned tři druhy: šanta kočičí, šanta kočičí citrónová a šanta modrá!

 

Poštovné

Novinky emailem

Pepíno - Solanum muricatum - semena pepína - 5 ks

Pepíno - Solanum Muricatum - Pepino Gold - Solanum muricatum

Zasejte si Pepino Gold, krásný vytrvalý bylinný keřík pocházející z Peru a Kolumbie, který může dle stanoviště vyrůst až do 80cm a plodit šťavnaté plody. Pepino se obvykle pěstuje ve sklenících a pařeništích, ale pohodlně si jej vypěstujete i v bytě nebo na balkoně.

 

Více podrobností

1001841

39 Kč

Základním předpokladem úspěšného pěstování této odrůdy melounu je, aby nebyl vystaven teplotám nižším než 7°C. Pěstuje se nejlépe v závěsných květináčích, roste však i do výšky, pokud jí zajistíte vhodnou oporu. Pokud je rostlina umístěna ve vhodné poloze, v květnu začne kvést a můžeme se těšit na úrodu až 30 půlkilových melounků na jedné rostlině. Většinu melounků Pepino sklidíme před koncem září a začátkem října, kdy opět přichází přízemní mrazíky. Ty však nemusí být důvodem, proč by ostatní plody nemohly dozrát. Stačí Pepino v závěsném květináči přemístit do domu a nechat dozrát i zbytek melounů v nějaké světlé místnosti, kde rostlinu můžeme i nechat přezimovat. Při přezimování nám stačí mírná zálivka. Zralé plody mají nazlátlou barvu s kontrastními proužky, konzumuje se žlutá dužina zbavená slupky, která nádherně voní, svěže chutná. Hodí se do salátů s jiným ovoce nebo z něj lze uvařit skvělou marmeládu.

Návod k pěstování

Nejvhodnějším substrátem pro melouny pepino je pěstitelský substrát pro výsev, doplněný kompostem. Pepino gold můžeme umístit ven, jakmile přestanou přízemní mrazíky a rostlinka dosáhne výšky 25 cm, potom pravidelně zaštipujeme. Zálivka musí být častá a vydatná.