Naše produkty

Nejprodávanější

Routa vonná - Ruta graveolens - prodej semen routy - 10 ks

1000404

Nové

Routa vonná je víceletá bylinka, vhodná k pěstování na slunečném stanovišti. Toto zajímavé koření se hodí v malých dávkách v kuchyni. Kdo má rád rybí polévku, určitě může routu přidat do ní jako koření. Sladká aromatická vůně se dá jen těžce popsat, nedá se totiž přirovnat k žádnému jinému známému koření.

V dávné antice se routa používala hojně, dneska patří spíše k raritám. O to víc je to škoda.

Použití routy je pestré: Před květem routy můžeme malé kvítky posbírat a použít čerstvé třeba jako přílohu na chleba. Sušené lístky se používají do polévek nebo masových či sýrových omáček.

Více informací

41 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat routu ze semínka?

Semena se vysévají na jaře přímo na stanoviště přímo na substrát a pouze lehce zatlačíme. Doba klíčení je 1 - 3 týdny, ale může být i delší. Substrát volíme propustný, výživný, neutrální či mírně zásaditý s dobrou drenáží. K růstu potřebuje dostatek teplal, ale mírná zima jí nevadí. Při silnějších mrazech doporučujeme přikrýt chvojím nebo netkanou textilií.

Routa roste do výšky 60 cm, na jaře se musí pořádně seříznout, aby vyhnala nové lístky. Jedná se o hezkou a zároveň atraktivně voňavou bylinku. Další výhodou routy je, že odpuzuje nepříjemný hmyz!

 

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu