Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Gotu Kola - Pupečník Asijský - Centella asiatica- semena Goty - 4 ks

1003244

Nové

Latinský název: Centella asiatica - Zelené povzbuzení

Nejvýznamnější léčivá rostlina Gotu Kola! U nás se pěstuje jako pokojová plazivá rostlina, jelikož není mrazuvzdorná. V zemích Středního a Dálného východu se tato bylina hojně využívá v přirodní medicíně a při omlazujících terapiích. Povzbuzuje činnost mozku a proto je často označována jako "potrava pro mozek."

Více informací

55 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak pěstovat rostlinu Pupečník Asijský - Gotu Kola ze semen

Pupečník asijský není mrazuvzdorná rostlina, proto je vhodná na pěstování v bytech. V létě se může dát ven, v zimě je nutné ji vzít zpátky dovnitř. Potřebuje vysokou vlhkost a teploty nad 25 stupňů.

Není náročná na zeminu, postačí obyčejný pěstitelský substrát s dobrou drenáží nebo sadbovací tablety Jiffy. Hloubka výsevy by se měla pohybovat okolo půl centrimetru. Pěstování doporučujeme provádět ve skleníčku, jelikož rostlina vyžaduje dostatek tepla. Nebo alternativa je pěstování Gota Koly v bytě s tím, že květináč zakryjeme fólií. Kličení trvá déle, většinou 30 - 90 dní. Je nutné být trpělivý. 

Nejvhodnější je pěstovat Gotu Kola v závěsném truhlíku, je to plazivá rostlina, která hezky visí z truhlíku směrem dolů.

Léčebné účinky Goty jsou vědecky prokázány. Gotu Kola se používá jako prostředek k prodloužení života. Mimo jiné posiluje náš imunitní systém, uklidňuje naše nervy a zvyšuje inteligenci.

Pozitivní účinky Gota Koly souhrnně:

1. posiluje duševní i mentální mozkové funkce, oddaluje proces zapomnětlivosti

2. působí proti vyčerpaní a zpomaluje procesy stárnutí

3. lokálně se používá pro zhojení kůže, látky v listech působí protizánětlivě

Použití:

Čerstvé listy se přimíchají do salátů, nebo se používá podobně jako pažitka. Z čerstvých nebo sušených listů se připravuje čaj.

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu