×
PPL Parcelshop

Kategorie

BIO Sója luštinatá Edamame - Glycina max - bio osivo sóji - 25 ks

×

Sója je jednoletá rostlina z čeledi bobovité. BIO odrůda Edamame dorůstá do výšky až 1 m a pochází z Asie. Plodina je plná bílkovin, minerálů a vlákniny.

Roste na teplém místě s dostatkem světla. Listy sóji jsou střídavé, květy vyrůstají v hroznech.

Sója má hlavně léčivé využití. Semínka sóji obsahují nenasycené mastné kyseliny s vitamíny. Na rozdíl od tradičních sójových bobů se Edamame sklízí asi 6 týdnů před dozráním

Rostlina kvete od července do srpna

Bio semena jsou produktem ekologického zemědělství a jsou vypěstována dle platných norem EU.

Číst víceShow less
86 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1003758
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat sóju ze semínka?

Semena si můžeme předpěstovat doma od dubna při teplotě alespoň 25 °C nebo je vysejeme přímo na stanoviště od května do června. Půda by měla mít alespoň 12 °C.

Vyséváme do hloubky 2–4 cm. Předpěstované rostliny přesazujeme ven po posledních mrazech a sázíme je do sponu 40 x 25 cm.

Stanoviště volíme slunečné s humózní půdou.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1003758

Parametry

Výsev
Květen
Stanoviště
Polostín
Slunečné
Barva plodů
Zelená
Možnosti pěstování
Venku
BIO kvalita
Ano
Sklizeň
Září
Říjen
Mohlo by se také hodit
194 Kč s DPH

Plantasorb zabraňuje prosakování a tím šetří vodu. Jedná se o ekologický přípravek, který zadržováním půdní vlhkosti zajišťuje neustálý přísun vody přímo k rostlinám

Zajišťuje vyrovnaný růst rostlin i v sušších obdobích roku a navíc i zlepšuje provzdušnění půdy.

Je to čistě přírodní přípravek, který zůstává v půdě, kde se po mnoho let postupně rozkládá.

Skvěle funguje i ve spojení s mykorhizními houbami, jež zajistí efektivní přenos vody ke kořenovému systému rostliny.

236 Kč s DPH

Conavit je hnojivo čistě přírodního původu, které je určené pro všechny druhy rostlin. Nezanechává škodlivé zbytky v půdě a neznečišťuje vodní toky.

V něm obsažené živiny se uvolňují postupně, proto podporuje rostliny po jejich celou vegetační dobu. Toto pevné hnojivo nemůže být vyplaveno vodou jako jiná rozpustná chemická hnojiva. 

Bylo speciálně vyvinuto pro organické pěstování rostlin. Jeho nejlepší funkčnosti lze docílit ve spojení s mykorhizními houbami, jež z něj získávají živiny, které poté dále poskytují rostlině.

259 Kč s DPH

Kvalitní vypichovák plevele od firmy Stocker. Vypichovák plevele je vhodný k odstranění plevele, jako jsou pampelišky a bodláky.

Jeho nízká hmotnost i délka zajistí velmi snadnou manipulaci. Je zhotoven z kvalitní oceli. Masivní rukojeť je vyrobena z plastu

Obsahuje závit, díky kterému je možné vypichovač našroubovat na dlouhou násadu.

Délka vypichováku je 22 cm a jeho hmotnost je 186 g.

166 Kč s DPH

Kristalon start je krystalické, ve vodě zcela rozpustné hnojivo, obsahující všechny živiny potřebné k dobrému vývinu rostlin (dusík, fosfor, draslík, hořčík a síru).

Dále obsahuje mikroprvky (bór, molybden, měď, železo, mangan a zinek), které jsou přítomné ve formě, která je rostlinami dobře přijatelná a vysoce účinná. Zajišťují dobrou kondici a zdravý vzhled rostlin.

Hnojivo je vhodné pro zeleninu (rajčata, papriky, okurky, mrkev, salát, atd.) drobné ovoce (jahody, maliny, rybíz, atd.) i okrasné rostliny (růže, tulipány, muškáty, atd.).

186 Kč s DPH

Ledek vápenatý je minerální hnojivo, které má široké využití jak v zahradě, tak v zemědělské výrobě.

Je vhodné pro všechny plodiny a kutury (ovoce, zelenina, okrasné rostliny) s výjimkou rostlin vápnostřežných, jako jsou azalky, rododendrony, brusinky, kanadské borůvky a jiné.

Pro rychlý účinek provádíme přihnojování v průběhu vegetace postřikem na list. Pro zmírnění účinku kyselosti je využíván zvláště na kyselých půdách, kde se jeho vlastnosti projeví nejlépe.

Velice vhodný je také na hnojení všech druhů trávníků.

145 Kč s DPH

Karate drtivý úder proti škodlivému hmyzu je insekticid na bázi syntetického pyretroidu ve formě stabilní suspenze kapsulí v kapalině.

Je určen k hubení savého a žravého hmyzu v hrachu, bramboru, krmné řepě, jádrovinách, peckovinách, révě, jahodníku, brukvovité zelenině, rajčeti a okrasných rostlinách

Balení 20 ml postačí pro přípravu 60–400 l aplikační kapaliny.

4 produktů ve stejné kategorii
78 Kč s DPH

Hokkai Green v BIO kvalitě je odrůda Sóji luštinaté, která je velmi žádanou plodinou především pro vysoký obsah minerálů, bílkovin a vlákniny.

Sója je snadno zaměnitelná s fazolí. Rostlina je přibližně půl metru vysoká, sójové boby dozrávají v silných zelených chlupatých luscích, které lze sklízet přibližně 6 týdnů před dozráním, jelikož se jedná o ranou odrůdu Edamame.

Sója Hokkai Green se vzhledem k její výborné chuti hodí především do japonských specialit.

Doba zrání je asi 100 dní.

Bio semena jsou produktem ekologického zemědělství a jsou vypěstována dle platných norem EU.

Novinka
69 Kč s DPH

BIO Sója Edamame Chiba Green patří mezi středně ranou, klasickou odrůdu, která se pyšní vysokými výnosy velkých semen.

Jedná se o odrůdu původem z Japonska, která si však oblibu získala i v Severní Americe, kde řadu let patří mezi nejúspěšnější typ sóji edamame.

Tato odrůda roste kompaktně a vyznačuje se velmi dobrou stabilitou rostlin. Díky tomu se skvěle hodí pro strojovou sklizeň.

Chuť lusků je velmi lahodná a ořechová.

Bio semena jsou produktem ekologického zemědělství a jsou vypěstována dle platných norem EU.

84 Kč s DPH

Sója Green Shell, která splňuje standardy BIO kvality, představuje revoluční novinku na poli sójových bobů.

Její výjimečnost spočívá v odolnosti vůči nízkým teplotám, uvědoměle byla totiž pěstována v severských podmínkách Evropy, kde prokázala svou schopnost dosahovat vysoké výnosy i v chladnějším letním období.

Sója Green Shell má charakteristiky velmi podobné fazole.

Na stonku rostliny vysoké 90–150 cm dorůstají silné zelené chlupaté lusky, které posléze ukrývají dozrávající sójové boby.

Tento druh sóji se může pochlubit vynikající chutí, která se skvěle uplatní především v přípravě japonských delikates a vegetariánských pokrmů.

Zrání sójových bobů Green Shell trvá přibližně 100 dní.

Bio semena jsou produktem ekologického zemědělství a jsou vypěstována dle platných norem EU.

71 Kč s DPH

BIO Sója Tofu je mnohostrannou odrůdou, která má vysoký obsah bílkovin. Jedná se o ideální surovinu vhodnou pro použití ve výrobě potravin, nebo jako zelené hnojivo.

Tato odrůda je obzvláště vhodná pro výrobu tofu, a to díky svému složení a vlastnostem. Pro přípravu edamame se tento druh sóji nehodí.

Zralost bodů lze poznat podle toho, že zrna nejsou měkká natolik, aby bylo možné je poškrábat nehtem. 

Vegetační doba je přibližně 140–150 dní.

Bio semena jsou produktem ekologického zemědělství a jsou vypěstována dle platných norem EU.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se