Naše produkty

Nejprodávanější

Tomel virginský - Kaki - Diospyros virginiana - semena tomelu - 4 ks

1002909

Nové

Tomel virginský pochází z oblasti Floridy a oblasti Kansasu. Je pěstován hlavně pro své lahodné broskvově oranžové plody- kaki. V našich podmínkách se jich dočkáme pouze v případě mirných zim, a sice během 4 až 6 let. Proto se u nás tento keřík spíše pěstuje k okrasným účelům

Tento krásný menší stromek má velké lesklé listy zelené barvy. Květy se objevují na jaře.

Strom má tmavozelené listy a z nenápadných květů se tvoří výborné plody, které známé i ze supermarketů.

Narozdíl od Tomelu japonského, je tato odrůda odolnější a dá se u nás pěstovat spolehlivě i venku. 

Více informací

64 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak konzumovat exotické plody Kaki?

Plody Kaki jsou sladké chuti a vanilkové vůně. Měli bychom je konzumovat dostatešně zralé, aby jsme si mohli vychutnat jejich pravou chuť.

Plody Tomelu japonského se prodávají většinou ještě nedozralé. Proto, pokud máte tu možnost, je lepší si je vypěstovat doma.

Jak pěstovat Tomel virginský zvaný Kaki ze semen?

V našich klimatických podmínkách lze pěstovat Kaki jako přenosnou rostlinu. Přes léto jí můžeme dát ven do zahrady či na balkón, ale na zimu je potřeba jí přenést dovnitř, do chladné místnosti. Ideální teplota na přezimování je kolem pěti stupňů. Tomel potřebuje dobře propustnou půdu s drenáží a stanoviště slunečné s častou zálivkou. Před samotným výsevem doporučujeme semena namočit. Pěstoání vyžaduje trpělivost. Semena poté doporučujeme dát do ledničky na 3 - 4 měsíce, provedeme tak studenou stratifikaci. Poté jsou semena připravena k výsevu. 

Související produkty

Posledně prohlédnuté

Menu