Naše produkty

Nejprodávanější

Papyrus - Cyperus papyrus - prodej semen papyrusu - 8 ks

1002407

Nové

Papyrus - cyperus papyrus - prodej semen papyrusu - kvalitní osivo

Papyrus je prastará rostlina, využívaná ve starém Egyptě k výrobě papíru. V Africe roste na březích řek, kde běžně dorůstá do výšky až 5 metrů. V našich podmínkách dorůstá do max. dvou metrů. U nás se pěstuje jako okrasná rostlina, hodí se na úzké parapety oken, jelikož je to velice tenká rostlina. V létě ji múžeme mít venku. 

Jelikož papyrus roste ve své domovině u řek, u nás potřebuje spodní závlahu. Proto je dobré pěstovat papyrus ve dvou nádobách, v jedné hluboké, kde bude stále voda a v jedné obyčejné. Papyrusu vyhovuje pokojová teplota, ale dá se pěstovat i u jezírek. 

Více informací

48 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat papyrus ze semínka?

Výsev semen papyrusu můžeme provádět během celého roku, semena vyséváme na substrát. Rostlině vyhovuje polostín nebo slunečné stanoviště s rozptýleným světlem. Klíčení trvá několik týdnů, většinou 2 - 4 týdny nebo déle. Semínka nevyžadují žádnou předpřípravu před výsevem. Substrát můžeme použít pro pokojové rostliny. Rostlina potřebuje velmi častou zálivku, nejlépe je, když stojí pořad ve vnějším květináči ve vodě. Vyhovuje jí pokojová teplota. Na zimu jej přemístíme do chladné místnosti s teplotou nad 10°C.

Související produkty

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu