Naše produkty

Nejprodávanější

Česnekovník čínský - Toona sinensis - prodej semen - 7 ks

1001254

Nové

Česnekovník čínský - Toona sinensis - prodej kvalitních semen keřů - osiva-semena.cz

Při představě česnekovníku leckoho napadne, že se bude jednat o strom česneku. Není tomu tak, česnekovník se této rostlině říká jen proto, že jeho větvičky mají lehké aroma po česneku. V angličtině či němčině se této rostlině říká Čínský cedr, což je určitě příhodnější název.Více informací

45 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Jak si vypěstovat česnekovník čínský ze semínka?

Keř či menší strom česnekovníku je rychle rostoucí rostlina a není náročná na stanoviště ani typ půdy. Při pěstování ze semen je však nutná tzv. studená stratifikace, aby se zvýšila klíčivost semen. Krátká studená stratifikace znamená, uložit semena na 4 týdny do ledničky nebo do studena s teplotou okolo 5 stupňů, ideálně do vlhkého písku nebo rašeliny.

Po vyklíčení rostlinky přesadíme na konečné stanoviště, které by mělo být teplé, slunečné a chráněné před větrem. Půdu volíme propustnou, humózní, vlhkou, ale pozor, rostlina nesnáší přemokření. Zálivka je pravidelná a pravidelně též hnojíme organickými hnojivy. Po zakořenění snáší i delší období sucha. Mladé rostliny je třeba na zimu přikrýt chvojím, dospělé rostliny starší dvou let jsou mrazuvzdorné až do -24°C.

 

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu