Naše produkty

Nejprodávanější

Česnekovník čínský - Toona sinensis - prodej semen - 7 ks

1001254

Nové

Česnekovník čínský - Toona sinensis - prodej kvalitních semen keřů - osiva-semena.cz

Při představě česnekovníku leckoho napadne, že se bude jednat o strom česneku. Není tomu tak, česnekovník se této rostlině říká jen proto, že jeho větvičky mají lehké aroma po česneku. V angličtině či němčině se této rostlině říká Čínský cedr, což je určitě příhodnější název.Více informací

47 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat česnekovník čínský ze semínka?

Keř či menší strom česnekovníku je rychle rostoucí rostlina a není náročná na stanoviště ani typ půdy. Při pěstování ze semen je však nutná tzv. studená stratifikace, aby se zvýšila klíčivost semen. Krátká studená stratifikace znamená, uložit semena na 4 týdny do ledničky nebo do studena s teplotou okolo 5 stupňů, ideálně do vlhkého písku nebo rašeliny.

Po vyklíčení rostlinky přesadíme na konečné stanoviště, které by mělo být teplé, slunečné a chráněné před větrem. Půdu volíme propustnou, humózní, vlhkou, ale pozor, rostlina nesnáší přemokření. Zálivka je pravidelná a pravidelně též hnojíme organickými hnojivy. Po zakořenění snáší i delší období sucha. Mladé rostliny je třeba na zimu přikrýt chvojím, dospělé rostliny starší dvou let jsou mrazuvzdorné až do -24°C.

 

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu