×

Kategorie

Česnekovník čínský - Toona sinensis - prodej semen - 7 ks

×

Česnekovník čínský - Toona sinensis - prodej kvalitních semen keřů - osiva-semena.cz

Při představě česnekovníku leckoho napadne, že se bude jednat o strom česneku. Není tomu tak, česnekovník se této rostlině říká jen proto, že jeho větvičky mají lehké aroma po česneku. V angličtině či němčině se této rostlině říká Čínský cedr, což je určitě příhodnější název.Číst víceShow less
47 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001254
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat česnekovník čínský ze semínka?

Keř či menší strom česnekovníku je rychle rostoucí rostlina a není náročná na stanoviště ani typ půdy. Při pěstování ze semen je však nutná tzv. studená stratifikace, aby se zvýšila klíčivost semen. Krátká studená stratifikace znamená, uložit semena na 4 týdny do ledničky nebo do studena s teplotou okolo 5 stupňů, ideálně do vlhkého písku nebo rašeliny.

Po vyklíčení rostlinky přesadíme na konečné stanoviště, které by mělo být teplé, slunečné a chráněné před větrem. Půdu volíme propustnou, humózní, vlhkou, ale pozor, rostlina nesnáší přemokření. Zálivka je pravidelná a pravidelně též hnojíme organickými hnojivy. Po zakořenění snáší i delší období sucha. Mladé rostliny je třeba na zimu přikrýt chvojím, dospělé rostliny starší dvou let jsou mrazuvzdorné až do -24°C.

 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001254
Co ještě můžete potřebovat?
Zákazníci také nakoupili

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se