×

Kategorie

Kostival lékařský - Symphytum officinale - prodej semen kostivalu - 5 ks

×

Kostival lékařský - Sympyhtum officinale - prodej semen

Kostival lékařský je nepostradatelná léčivá bylinka, lidově nazývaná také jako hadí mord. Kostival pochází původně z Evropy či Asie. Kvete od větna až do července. Kostival dosahuje výšky 30 - 100 cm, a má mohutný kořen, až 30 cm dlouhý. Kostival roste na zamokřených půdácha kvete fialovými květy.  

Tinktura z kostivalu nám poskytuje obdivuhodnou moc. V lidovém léčitelství se používá na otoky kloubů. Listy kostivalu se zase hodí jako obklady na bolesti pocházející z přetažení či vykloubení. Při zaludečních vředech se používá čaj z listů a kořene. 

Číst víceShow less
52 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001743
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat kostival ze semínka?

Kostival vyséváme brzy na jaře, nejčastěji už v březnu. Výsev provádíme do hloubky 6 mm. Rostlinka klíčí při teplotě kolem 20°C přibližně 1 - 2 měsíce, dle podmínek, které má. Při přesazování rostlinek na venkovní stanoviště dbáme na to, aby mezi rostlinami byly alespoň 50 cm rozestupy. Rostlina se velmi rychle rozrůstá. Stanoviště volíme slunečné či polostinné s humózní, propustnou, neutrální až mírně kyselou půdou. Kostival potřebuje dostatek vláhy. 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001743
Podobné články
Mohlo by se také hodit
146 Kč s DPH
Praktická lopatka co se neohne Velmi kvalitní lopatka, trvanlivá a může se ostřit. Je vyrobena z pevného polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Odolává teplotám v rozmezí -40 až +150°C a je 100 procentně...
8 produktů ve stejné kategorii

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-(

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-(

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se