Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Kostival lékařský - Symphytum officinale - prodej semen kostivalu - 5 ks

1001743

Nové

Kostival lékařský - Sympyhtum officinale - prodej semen

Kostival lékařský je nepostradatelná léčivá bylinka, lidově nazývaná také jako hadí mord. Kostival pochází původně z Evropy či Asie. Kvete od větna až do července. Kostival dosahuje výšky 30 - 100 cm, a má mohutný kořen, až 30 cm dlouhý. Kostival roste na zamokřených půdácha kvete fialovými květy.  

Tinktura z kostivalu nám poskytuje obdivuhodnou moc. V lidovém léčitelství se používá na otoky kloubů. Listy kostivalu se zase hodí jako obklady na bolesti pocházející z přetažení či vykloubení. Při zaludečních vředech se používá čaj z listů a kořene. 

Více informací

47 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat kostival ze semínka?

Kostival vyséváme brzy na jaře, nejčastěji už v březnu. Výsev provádíme do hloubky 6 mm. Rostlinka klíčí při teplotě kolem 20°C přibližně 1 - 2 měsíce, dle podmínek, které má. Při přesazování rostlinek na venkovní stanoviště dbáme na to, aby mezi rostlinami byly alespoň 50 cm rozestupy. Rostlina se velmi rychle rozrůstá. Stanoviště volíme slunečné či polostinné s humózní, propustnou, neutrální až mírně kyselou půdou. Kostival potřebuje dostatek vláhy. 

Související produkty

Podobné články

Připravte si domácí tekuté hnojivo...

Zkuste zužitkovat bylinky z Vaší zahrady i jiným způsobem

Neobvyklé vytrvalé zeleniny

Třeba vám už některé rostou před domem, nebo je považujete za plevel.

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu