
Aktivátor kompostu - Biokomposter - přírodní...

Choroby růží Stop - Agro - ochrana proti...

Mrkev Jaune du doubs - Daucus carota - osivo...

Mizuna Waido je nový druh mizuny s velmi dobrou chutí, širokými zelenými listy a širokým bílým stonkem. Atraktivní lístky odrůdy Waido jsou širší, a zároveň mají intenzivnější chuť než jiné odrůdy.
Mizuně se někdy říká jako asijský zázrak přírody. Roste velice rychle a zároveň je nenáročná na teplotu. Listy se dají používat přímo do salátů nebo se dají dávat i do polévek. Mladé stonky můžeme vařit jako brokolici.
Mizuna je výbornou rostlinou pro zimní večery, kdy jiná čerstvá zelenina není k mání. Dá se pěstovat po celý rok, dokonce i doma.
Jak si vypěstovat mizunu ze semínka?
Mizuna je velmi nenáročná na pěstování. Lze ji předpěstovat v průběhu března v truhlíku či sadbovači. Semena vyséváme do hloubky 3 mm.
V dubnu pak vysazujeme na venkovní záhon do sponu 30 x 50 cm. Můžeme ji však pěstovat celoročně doma.
Venkovní stanoviště volíme ideálně slunečné, polostinné, substrát postačí běžný zahradnický, může být obohacený kompostem.
Nejdříve se, prosím, přihlašte
Přihlásit seZaložte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží
Přihlásit se