Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Leknín růžový - Nymphaea capensis - semena Leknínu - 6 ks

1000531

Nové

Nymphaea capensis

Růžový leknín je něžná vodní kvetoucí rostlina, která k nám přišla z Jižní Afriky a okolních zemí, právem bývá označována za krále vodních rostlin. Její výhodou je, že díky podnebí, ze kterého pochází je zvyklá vydržet i delší dobu bez vody. Nejlépe roste na slunném nebo polostinném stanovišti v mělké vodě. Jde o leknín ideální do jezírek s malou hloubkou 15-45cm.

Více informací

53 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Květy leknínů se objevují mezi květnem a zářím, pokud se na podzim neochladí, vydrží leknín kvést až do listopadu. Jeho květy opojně voní.

Návod na pěstování

Semínka se vysévají buď rovnou do substrátu, nebo je můžete nechat nabobtnat ve vlažné vodě. Vysévejte na pěstitelský substrát tak, že vytvoříte tenkou vrstvu zeminy, na ní pokladete semen a zasypete tenkou vrstvou bílého písku. Kontejner, do kterého jste semínka zaseli, umístíte přímo do rybníčku ve vaší zahradě, ale pouze do mělké vody, aby se k nim dostaly slunečná paprsky. Klíčení by se mělo objevit po 3-4 týdnech. Jako první se zjeví výhonky podobné stéblům trávy. Leknín, ač se to nezdá, klíčí poměrně spolehlivě a rychle.

Související produkty

4 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu