Naše produkty

Nejprodávanější

Pithaya červená pěstování - Hylocereus costaricensis - semena pitaji - 4 ks

1003360Z

Nové

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.osiva-semena.cz/pitaya/231-pithaya-draci-ovoce-hylocereus-undatus-pitaya-semena-pitaji-4-ks.html

Pithaya: Dračí ovoce: Hylocereus costaricensis - prodej semen

Pitaja či Pythaya je druh stormu, kterého plod známé spíše ze supermarketů. Jedná se o strom pocházející z Mexika, který produkuje velké, červené plody se žlutými skvrnami. Plody pythaje jsou velice oblíbené díky své chutí a také vzhledu. Konzumují se nejčastěji čerstvé. 

Více informací

62 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Jak si vypěstovat pithayi ze semínka?

Plody pithahayi, které se říká také pitaya nebo jahodová hruška obsahují vitamín C, karoteny a železo, jsou nízkokalorické a je v nich velké množství vlákniny. Návod na pěstování Semínka vyséváme do písčitého substrátu.

Pro uspíšení klíčení je vhodné semínka na pár hodin namočit ve vlažné vodě. Tento plazivý a popínavý kaktus se nejlépe pěstuje ve skleníku, kde také dosáhneme rychlejšího plození a větších plodů. Je nutné zajistit rostlině velmi vysokou vlhkost i vysoké teploty kolem 25 - 30°C. Doba klíčení je kolem 4 -6 týdnů, klíčení je nepravidelné a může trvat i déle. Je nutné být trpělivý. 

Související produkty

Posledně prohlédnuté

Menu